Sypialnia to miejsce, w którym powinna panować harmonia i spokój, aby w można było w niej wypocząć po ciężkim i męczącym dniu. Urządzenie jej wcale nie musi należeć do najłatwiejszych zadań. Mało tego, wiele osób szuka porad jak to zrobić, jakie kolory wybrać i które dodatki będą odpowiednie. Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Jakie łóżko wybrać do sypialni?
  2. Jakie meble w sypialni?
  3. Dodatki do sypialni – jakie wybrać?

Jakie łózko wybrać do sypialni?

Łóżko to najważniejszy element wyposażenia sypialni i to bez dwóch zdań, Jego wybór może być jednak trudny ze względu na szeroką gamę produktów. Które będą modne w 2020 roku? Meble tapicerowane to doskonały wybór, gdyż cechuje je przede wszystkim elegancja, wygoda, komfort i miękkość, które w nadchodzącym roku będą głównymi trendami w branży aranżacji wnętrz.

(Meble Swalen – https://domar.pl/sklep/swalen/)

Dzięki zastosowaniu tapicerowanego łóżka można będzie sprawić wrażenie przytulnej i miłej sypialni, a także wygodnej i sprzyjającej odpoczynkowi, który jest głównie pożądany w tego typu pomieszczeniach. Modne w 2020 roku będą meble, które są nie tylko w całości obite tapicerką, ale także te, które będą miały w ten sposób wykończone tylko zagłówki.

(https://domar.pl/sklep/ekostyl/ – Ekostyl meble)

Ponadto warto również rozważyć opcję łóżka wykonanego z materiałów naturalnych jak bambus, czy wiklina. Od wielu lat niezmiennie panuje trend na stelaże wykonane w różnoraki sposób. Ramy mogą być minimalistyczne, proste lub elegancko rzeźbione – wszystkie propozycje także znajdują swoje odzwierciedlenie w trendach aranżacyjnych na 2020 rok.

(JNP meble Nowak – https://domar.pl/sklep/jnp-meble-nowak/)

Jakie meble w sypialni?

Nowy rok przynosi nowe trendy także w kwestii pozostałego wyposażenia sypialni. Nowoczesne aranżacje to przede wszystkim minimalistyczne szafki, szafy i toaletki w pełni wykonane z naturalnych surowców takich jak kamień, czy drewno, a także metal oraz szkło. W przypadku szafek nocnych to właśnie ten ostatni materiał będzie znajdował swoje najlepsze odzwierciedlenie, gdyż pokryte nim będą głównie drzwiczki, elegancko się przy tym prezentując.

Nowoczesna aranżacja sypialni w 2020 roku to także funkcjonalność i praktyczność połączone z nowoczesnym wyglądem mebli. I takie też będą oferowane przez ich producentów, którzy w tym roku stawiać będą na meble modułowe, takie jak szafy robione według wytycznych klienta, czy garderoby. Nowością natomiast będą łóżka kontenerowe, które będą pełnić funkcję wypoczynku oraz miejsca do przechowywania między innymi ubrań.

Dodatki do sypialni – jakie wybrać?

Nieodłącznym elementem aranżacji każdego pomieszczenia są dodatki. Trendem, który będzie panował w 2020 roku będą błyszczące meble oraz dekoracje wykonane ze szkła. Zarówno przydymione, jak i barwione sprawdzą się idealnie. Ze szkła mogą być stworzone klosze, klinkiery, pudełka do przechowywania drobiazgów oraz wazony na kwiaty.

Na ścianach na pewno powinno zawisnąć lustro, jeśli nie jedno, to zbiór mniejszych zwierciadeł, które będą miały różne kształty i rozmiary. Świetną aranżacją będą również żywe kwiaty stojące na podłodze i parapetach w okazałych donicach. Aranżacja sypialni w 2020 roku powinna opierać się na naturalnych materiałach jak bawełna, jedwab, satyna, czy aksamit. Na podłodze bardzo dobrze sprawdzą się dywany robione z naturalnej wełny czy juty. Mogą one także być w geometryczne wzory, co z pewnością będzie współgrało z nowoczesnym wyglądem sypialni. Warto więc w 2020 roku postawić na naturalne barwy i materiały, które będą wyciszać i pozwolą odczuć bliskość natury.