Ekoskóra w przemyśle meblarskim 

Wartość  ekoskóry jako materiału meblarskiego wyraźnie wzrosła w ostatnich latach. Najczęściej wykorzystuje się ją do wykończenia foteli, krzeseł, sof, narożników oraz łóżek. Chociaż ekoskóra to najzwyczajniejsza w świecie skóra sztuczna, ma jednak wielu zwolenników, ludzi, którzy nie chcą korzystać ze skóry naturalnej, uzyskanej z uboju zwierząt.

Szczególne zalety ekoskóry

Ekoskóra jest przede wszystkim tańsza od skóry naturalnej, co stanowi o jej atrakcyjności i większej dostępności. Można posiadać meble, które wyglądają tak samo elegancko jak naturalne, a mimo to ich cena jest dużo niższa. Ekoskóra występuje również w różnych odcieniach. Doskonale nadaje się barwienia, można jej również nadawać różne faktury, co nie jest możliwe w takim zakresie w przypadku skóry naturalnej. Meble wykonane ze skóry ekologicznej są  niezwykle estetyczne, ale również elastyczne. Kanapy czy krzesła są wygodne do siedzenia bez ryzyka pęknięcia czy przetarcia skóry. Ekoskóra jest łatwa w czyszczeniu i ogólnej pielęgnacji. Łatwiej się z niej usuwa brud (jest odporna na wodę i na plamy) niż ze skóry naturalnej.

Krzesła z ekoskóry

Czasem można spotkać się  opinią, że ekoskóra to podróbka, imitująca skórę naturalną, stąd posiada mniejszą wartość. Opinia ta nie jest słuszna, bo skóra ekologiczna stanowi pełnowartościowy materiał wykorzystywany od lat nie tylko w produkcji odzieży, ale i w przemyśle meblarskim. Jest tańsza od skóry naturalnej, bo musi być wyprodukowana według określonej technologii, a nie dlatego, że jest produktem gorszej jakości. W rzeczywistości krzesło obite skórą ekologiczną trudno jest odróżnić od krzesła ze skóry naturalnej. Tylko wytrawne oko specjalisty jest w stanie rozpoznać różnice pomiędzy dwoma rodzajami skóry.

Jeżeli zdecydujemy się na wybór krzeseł obitych skórą ekologiczną, stawiamy się od razu w komfortowej sytuacji – ich cena na pewno nas nie przerazi. Krzesła pikowane z ekoskóry są łatwe w pielęgnacji. Do wyczyszczenia drobnych zabrudzeń wystarczą trzy rzeczy: ściereczka, woda i mydło. Już delikatne przetarcie krzesła ściereczką usuwa z niego zabrudzenie. Taką czynność warto wykonywać systematycznie, by zapewnić meblom doskonały wygląd nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka od mebli skórzanych. Należy tylko pamiętać o tym, by po wilgotnym czyszczeniu wytrzeć ekoskórę do sucha. Krzesła obite skórą ekologiczną dostępne są w bogatej kolorystyce, co pozwala na dobór takich, jakie będą pasowały do wystroju wnętrza domu. Tapicerka ze ekoskóry to idealne rozwiązanie dla miłośników zwierząt i tych wszystkich, którzy ze względów etycznych nie chcą posiadać mebli obitych skórą naturalną.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Meblowelove.pl, który w ofercie posiada między innymi krzesła skandynawskie, krzesła ekoskóra, krzesła i fotele biurowe.