Przebywając w domu czy mieszkaniu chcesz mieć spokój i odciąć się od świata zewnętrznego. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Wystarczy, że otworzysz okno, a zlatują się natrętne owady. Natomiast wieczorem czujesz na sobie ciekawskie spojrzenia blisko mieszających sąsiadów czy przechodniów.

Jest na to rozwiązanie. Możesz wybrać odpowiednie osłony okienne, które będą nie tylko funkcjonalne, ale i pozwolą na zachowanie wysokiej estetyki aranżacji okiennej. Sprawdź, co wybrać, by ochronić wnętrze Twojego domostwa przed insektami, słońcem i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Moskitiery – pierwsza linia obrony przed natrętnymi insektami

Jedną z osłon okiennych, jakie warto mieć przy oknach w domu czy mieszkaniu, są moskitiery. Produkty te pozwalają na ochronę wnętrz przed insektami. Siatka moskitier jest na tyle gęsta, że nie przepuszcza też większych pyłów i innych zanieczyszczeń mogących się unosić w powietrzu. Jednocześnie pozwala na swobodny przepływ powietrza oraz nie przyciemnia pomieszczeń. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj szczególnie moskitiery ramkowe. W tym produkcie siatka rozciągnięta jest na aluminiowej ramie. Co istotne, rama może być pomalowana na kolor z gamy producenta. Można zatem wybrać taki, który najbardziej będzie pasował do stolarki okiennej. Dzięki czemu moskitiera będzie wyglądała na integralną część okna. Dużą zaletą tego rozwiązania jest także łatwy, bezinwazyjny montaż. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie cenionego producenta moskitier, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html.

Rolety okienne – doskonała ochrona przed słońcem

Jeżeli chcesz osłonić swoje mieszkanie lub dom przed nadmiernym nasłonecznieniem, możesz zdecydować się na rolety. Wybór tych produktów jest ogromny. Szczególnie polecane są rolety wykonane z tkaniny zaciemniającej. Doskonale sprawdzą się one szczególnie w sypialniach czy pomieszczeniach położonych od strony północnej. Kolejnym produktem, który zasługuje na uwagę, są rolety i plisy dachowe. Są to osłony okienne, które idealnie sprawdzą się na poddaszu. Tutaj możesz zdecydować się między innymi na tkaninę metalizowaną. Ma ona właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu pomieszczenia nie nagrzewają się zbyt mocno latem. Zimą natomiast zmniejsza się utrata ciepła.

Nowoczesne karnisze i naturalne tkaniny – sposób na ochronę przed słońcem i ciekawą aranżację okienną

Innym sposobem na to, aby osłonić okna przed słońcem, jest wykorzystanie odpowiednio dobranych zasłonek. Tutaj odpowiednie będzie tkanina o gęstym splocie. Możesz postawić na materiały naturalne, ale i syntetyczne. Pamiętaj też o tym, że w takim przypadku będzie Ci potrzebny odpowiedni karnisz, na którym zawiesisz zasłony. Obecnie dużą popularnością cieszą się linie karniszy, które wpisują się w założenia nowoczesnej stylistyki. Przykładem mogą być tutaj nowoczesne karnisze z kolekcji Neo, którą możesz zobaczyć na stronie: https://www.karnix.pl/linia-neo.html. Składają się one z pojedynczych lub podwójnych drążków zakończonych w minimalistyczny sposób, np. walcem, kulą lub kwadratem. Ciekawą propozycją są też karnisze zakończone motywem roślinnym lub elementem przypominającym kryształ.