Masz dość porozwalanych butów w przedpokoju i całym mieszkaniu? Jeśli tak, postaw na funkcjonalną szafkę do butów, która raz na zawsze wprowadzi ład i porządek. Jak ją wybrać? Czym charakteryzują się praktyczne szafki na buty?

Praktyczne szafki na buty

Przedpokój to zazwyczaj niewielkich rozmiarów pomieszczenie. Wydawać by się mogło, że ze względu wymiary pomieszczenia, jego aranżacja jest prosta. Nic bardziej mylnego. Nie wystarczy pomalowanie ścian, położenie podłogi. Ogromną rolę odgrywa również wybór odpowiednich mebli, które mają być praktyczne, a jednocześnie dobrze się prezentować. Oprócz szafy na ubrania, lustra i wieszaków, obowiązkowo musi się pojawić szafka na buty, dzięki której wnętrze będzie stylowe i funkcjonalne. Szafki na buty dopasowuje się do rozmiaru oraz układu przedpokoju. W małych korytarzach masz ograniczone pole do popisu. Zbyt duży mebel przytłoczy korytarz, a do tego zajmie za dużo miejsca. W efekcie codzienne użytkowanie będzie mało komfortowe. Lepiej sprawdzą się wąskie, ale za to wysokie szafki na buty. Pamiętaj, że choć mebel ma posiadać walory estetyczne, to jednak funkcjonalność jest najważniejsza.

Szafki na buty – na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności należy rozważyć względy praktyczne. Przede wszystkim zwróć uwagę na:

  • wymiary – dokonaj dokładnych wymiarów. Weź pod uwagę wysokość, szerokość, a także głębokość, jaką ma mieć szafka,
  • ilość domowników i par obuwia – wielkość szafki musisz dopasować do ilości osób w mieszkaniu oraz par butów, jakie trzeba schować do szafki. Musisz zastanowić się również nad tym, czy w szafce będą umieszczone wszystkie buty, czy sezonowe,
  • stylistykę – szafki na buty to także stylowy dodatek do wnętrz. Dlatego ich wygląd jest nie bez znaczenia. Dopasuj szafkę do wnętrza, reszty mebli oraz dodatków. W zależności od aranżacji pomieszczenia, możesz zdecydować się na szafki wykonane z różnych materiałów,
  • dodatkowe opcje – nowoczesne szafki na buty posiadają dodatkowo siedzisko. Można na nim usiąść i zdjąć lub założyć buty, zapewniając maksymalny komfort. Taki model idealnie sprawdzi się, jeżeli w domu są dzieci lub osoby starsze.

Modna szafka na buty do przedpokoju

Coraz więcej osób skupia się nie tylko na funkcjonalności mebli, ale również ich walorach estetycznych. Mnogość ,materiałów, z których wykonane są szafki, cała gama kolorystyczna i różne wzory sprawiają, że są one świetnym dodatkiem aranżacyjnym. Do nowoczesnego wnętrza doskonale sprawdzą się szafki, które nadadzą pomieszczeniu charakteru oraz niebanalnego wyglądu. Bardzo fajnie sprawdzi się szafka z tworzywa sztucznego w minimalistycznym odcieniu. Mile widziane geometryczne wzory. Zależy Ci na ociepleniu korytarza? Postaw na tradycyjne modele z drewna ze stylowym wykończeniem. W przedpokojach glamour nie bój się postawić na złote dodatki i siedzisko wykonane z aksamitu. Nada luksusowy charakter. Niezwykle estetycznie prezentują się zestawy mebli, w skład których wchodzi nie tylko szafka na buty, ale także niewielka szafa bądź komoda, lustro oraz wieszaki.