Bramy rolowane to nowoczesne rozwiązanie i funkcjonalność w branży garażowej. Ich ceny są naprawdę wysokie, ale nie przeszkadza to w coraz większej rozwijającej się popularności tych bram.

Dla kogo i jak działają bramy rolowane?

Wiele klientów szukających bram ma podzielone zdania odnośnie ich funkcji. Jedni stawiają na bezpieczeństwo wraz z dobrą jakością wykonania, natomiast druga strona stawia na funkcjonalność. Bramy rolowane są rozwiązaniem dla oby dwóch typów użytkowników. Łączy ona w sobie cechy funkcjonalności jak i dobrej jakości i bezpieczeństwa, dzięki czemu spełnia wymagania nawet najbardziej wymagającym klientów.

Zasada działania bramy rolowanej jest bardzo prosta. Można ją porównać do klasycznej rolety okiennej, różniącej się przedewszystkim rozmiarem. Gdy brama jest otwarta, chowa się do skrzynki nawojowej. Gdy chcemy ją zamknąć, wystarczy użyć jednego przycisku na pilocie, a brama zacznie się zsuwać i szczelnie zamykać nasz garaż. Doskonała jakość jest tak dobra dzięki budowie aluminiowej. Są również takie bramy, które pokryte są ochronnym lakierem, co zwiększa wytrzymałość i żywotność naszego sprzętu.

Plusy bram rolowanych

Jedna z największych zalet bram rolowanych jest ich funkcjonalność. Wszystko odbywa się za pomocą automatycznego systemu, który jest kierowany poprzez pilota. Ich budowa jest lekka, do przekłada się na jeszcze lepsze funkcjonowanie, a dzięki aluminiowej budowie są mocne i wytrzymałe na uszkodzenia. Warto także zaznaczyć, że bramy rolowane są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie mają tak dużej przestrzeni. Nie trzeba montować prowadnic, a to przekłada się na zwiększenie miejsca, swobodną pracę urządzenia oraz na nasz komfort przemieszczania się.

Kolejnym plusem jest estetyka. Dzięki dostępnej dużej gamie różnych wzorów i tesktur, nie będziesz miał problemu z dopasowaniem bramy do swojej elewacji. Również wspaniałym rozwiązaniem jest ich uniwersalności. Jeżeli początkowo leży projekcie miał być zainstalowany inny typ bramy, bez problemów będziesz mógł dokonać zmian i zamocować bramę roletową