Wprowadzając się do nowego mieszkania musimy pamiętać o wielu rzeczach. Należy zatroszczyć się nie tylko o meble i wyposażenie czy ewentualny remont lub wykończenie, ale także o wiele innych spraw, które mogą nam umknąć, jeśli nie mamy doświadczenia w przeprowadzaniu się. Nowe mieszkanie od dewelopera w Warszawie to spełnienie marzeń wielu osób, jednak aby w pełni się nim cieszyć, nie można zapomnieć o odpowiednim rozpoczęciu swojego życia w nim. Poniżej przedstawiamy rzeczy, o których należy pamiętać zmieniając miejsce zamieszkania.

1. Przedpokój

Przedpokój to pomieszczenie przechodnie, na które wielu z nas nie zwraca szczególnej uwagi i nie pamięta o tym, by go dobrze zaplanować i urządzić. Jest jeden z najczęstszych błędów popełnianych przy urządzaniu wnętrz. Przedpokój powinien robić dobre pierwsze  wrażenie. Ponadto powinno być w nim odpowiednio dużo miejsca, by wygodnie zostawić kurtki i buty – w tym kurtki gości (potrzeba dużo wieszaków) i buty zimowe (warto pomyśleć o systemie pozwalającym uniknąć brudzenie podłogi).

2. Stół

Czasy w których rodzina codziennie zbierała się na obiedzie przy stole w jadalni bezpowrotnie minęły, nie oznacza to jednak, że w mieszkaniu nie jest potrzebny stół. Czy będzie on w kuchni, w salonie, czy w jadalni nie jest ważne – ważne, żeby było gdzie usiąść razem i zjeść z domownikami oraz gośćmi. Nawet jeśli na co dzień jemy na mieście, na kanapie, albo prosto z patelni, powinniśmy mieć możliwość nakrycia do prawdziwego eleganckiego obiadu czy kolacji. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam gościć jakieś przyjęcie albo spotkanie towarzyskie. Poza tym wspólny stół to miejsce spotkań domowników – jeśli nie mieszkamy sami, a z partnerem, rodziną czy współlokatorem wspólne posiłki przy stole są wspaniałą okazją do zacieśniania więzi.

3. Relacje z sąsiadami

Choć tradycja sąsiedzkich odwiedzin i wspólnego życia nie jest tak żywa w miastach jak na wsiach, warto utrzymywać dobre relacje z sąsiadami. Mówienie dzień dobry na korytarzach i wywieszanie grzecznościowych ogłoszeń o remoncie czy okazjonalnej głośniejszej imprezie to minimum kurtuazji. Możemy jednak spróbować nawiązać bliższe relacje: zaprosić sąsiadów na zapoznawczy obiad czy kolację. Nawiązywanie relacji z sąsiadami ma zalety nie tylko towarzyskie, ale również bardzo wymierne korzyści: sąsiadom najłatwiej będzie odwiedzić nasze mieszkanie pod naszą nieobecność i nakarmić kota czy podlać kwiatki.

4. Adres pocztowy

Zmieniając miejsce zamieszkania zmieniamy również adres pocztowy. Może się to wydawać oczywiste, jednak nie każdy pamięta, by powiadomić wszystkie niezbędne podmioty, że nie mieszkamy już tam, gdzie mieszkaliśmy. A kogo należy powiadomić? Wszystkich pracodawców i urzędy, które przysyłają nam pocztę. Do tego banki czy operatorów sieci komórkowych. O ile z usług dostawców telewizji czy Internetu kablowego rezygnujemy przeprowadzając się, o tyle faktury za telefony komórkowe wolelibyśmy dalej dostawać i opłacać.