Nie ma lepszej alternatywy dla rozsądnego inwestowania niż kupno mieszkania. Warren Buffet mawiał, że dopiero odpływ pokazuje, kto pływa nago.A koniunktura na rynku nieruchomości jest zawsze dobra lub bardzo dobra. Dzieje się to bez względu na okoliczności dotyczące gruntów inwestycyjnych, materiałów budowlanych, cen energii czy budowlanego rynku pracy. Kupno mieszkania na własny użytek lub na wynajem opłaca się po prostu zawsze.

Masz to jak mieszkaniu!

Powiedzenie „masz to jak w banku” mocno traci na sile. Oszczędności nigdzie nie będą bowiem tak bezpieczne jak w czterech ścianach… twojego własnego mieszkania. Rosnąca inflacja systematycznie i niemal mechanicznie uszczupla odłożone środki, zabierając więcej niż jakikolwiek bank może zaproponować na jakiejkolwiek lokacie. Więcej można zarobić na wynajmie mieszkania, które po krótkim czasie zaczyna zarabiać i na siebie, i na ciebie. Pomysł z gromadzeniem sztabek złota można zatem odłożyć na później.

Polacy coraz częściej oszczędzają. Odpowiedzialny developer znajdzie najlepsze ujście dla odłożonych środków. Prognozy są bowiem takie, że nadal nie będzie warto trzymać ich w bankach.

Świat nie zawsze idzie do przodu!

Wydarzenia z początku 2020 roku udowodniły, że każdy rynek w każdym obszarze świata może się niespodziewanie zachwiać. Żeby nie dać się zatrzymać lub nie narazić na straty, trzeba ulokować aktywa w nieruchomościach. Najłatwiej dziś inwestować w mieszkania, bo dach nad głową to niezmiennie najbardziej poszukiwana i pożądana wartość.

Renomowane firmy wykonujące zadania budowlane fachowo, rzetelnie i terminowo oferują wszystko, czego na rynku nieruchomości trzeba, uwzględniając tak ważne aspekty, jak: lokalizacja, skomunikowanie, metraż, rodzaj wymaganych opłat, stopień unowocześnień. Mieszkanie można dopasować niemal do każdego typu użytkownika — mniej lub bardziej luksusowe apartamenty pod wynajem krótkoterminowy, mieszkania lub domy bezczynszowe jako wygodna i ekonomiczna opcja dla rodzin, mniejsze metraże służące za lokum pracownicze lub baza dla studentów.

Zastanów się, gdzie twoje pieniądze będą najbezpieczniejsze. Weź pod uwagę to, jak współczesny świat reaguje na zmiany, zorientuj się na rynku nieruchomości, porównaj oferty z propozycjami lokat bankowych i działaj rozsądnie. Nie pływaj nago, kiedy odpływ okazuje się bardziej niespodziewany niż zwykle.

Autor: https://budros.pl/