Nie od dziś wiadomo, że współczesne rozwiązania systemowe, stosowane we właściwy sposób pozwalają nam skutecznie budować obiekty drewniane. Mowa tutaj o właściwym wykorzystaniu naturalnego kompozytu z kilkoma dodatkowymi materiałami uszlachetniającymi, które mimo wszystko zwiększają wytrzymałość wybranej deski. Z pewnością w ten sposób deski kompozytowe bronią się o wiele lepiej jako uniwersalny wybór, niż tradycyjne deski drewniane, które są podatne na uszkodzenia, wilgoć, pleśń, promieniowanie UV i zmiany temperatur. W tym wypadku jednak mamy pewność, że formuła deski połączonej z kompozytem, jest w stanie zaprezentować nam solidny produkt. Warto zauważyć, że na potrzeby wytrzymałości stosuje się tutaj mieszankę drewna i PVC, które w tym przypadku sprawia, że materiał zyskuje istotne cechy termoplastyczne ułatwiające jej sprawny montaż.

Deska kompozytowa – element techniczny sprawdzonym wyborem.

W ten sposób ułatwia to wykorzystanie wspomnianego produktu w trakcie budowy tarasu czy też innego elementu technicznego. Nic więc dziwnego, że moc rozwiązań, które zapewni producent deski kompozytowej ProDeck jest tak bliska idealnemu materiałowi technicznemu. Złoty laur w plebiscycie Budowlanej Marki Roku to z pewnością prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza jakość materiału w stosunku do ceny, z którym mamy do czynienia. Przyznawana jest co roku firmom oraz produktom, które są najlepsze w swojej branży. Wśród laureatów znalazły się między innymi firmy takie, jak Atlas, Porta Drzwi czy Fakro. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przyznają ją sami wykonawcy, którzy mają okazję pracować przy użyciu tych materiałów. Produkt ten jest całkowicie niepalny i odporny na działanie wilgoci, co sprawia, że deski nie spróchnieją. Ich żywotność ocenia się nawet na 25 lat ciągłej eksploatacji. To istotne, ponieważ w ten sposób deska nie będzie starzeć się, a co za tym idzie, zyskamy uniwersalny materiał wytrzymały przez długie lata.

Deski w formie dwustronnej użyteczne w budowie.

Deski w takiej formie są dwustronne, co zapewnia o wiele lepszą ochronę na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Nie są też łatwo ścieralne, przez co na powierzchni tarasu nie widać rys ani innych głębszych zarysowań. To wszystko sprawia, że taka powłoka antypoślizgowa stosowana w deskach z pewnością sprawdza się w rozwiązaniu domowym i nie tylko. Dodatkowym jej atutem jest fakt, że czyści się ją bardzo łatwo: przy użyciu wody i delikatnego środka czyszczącego. Taka deska na taras idealnie nadaje się do praktycznego budowania, zwłaszcza jeśli chcemy w ten sposób zachować wszystkie normy konstrukcyjne. Materiał ten posiada dopuszczenie, dzięki czemu może być wykorzystywany w realizacjach deweloperskich.