Młodość rządzi się swoimi prawami, a wyraża na tysiąc różnych sposobów. Jednym z nich jest wystrój wnętrza pokoju – najważniejszej przestrzeni dla dorastającego nastolatka. Dlaczego urządzenie odpowiednio swoich czterech kątów jest dla młodych osób takie istotne? I jak to zrobić, żeby efekt końcowy zadowolił zarówno opiekunów, jak i podopiecznych? Jest na to kilka sposobów.

Centrum dowodzenia

Odpowiednio zaaranżowane wnętrze, w zgodzie z upodobaniami i stylem nastolatka, to bardzo istotna kwestia. Zwłaszcza jeżeli zależy nam, aby ten czuł się swobodnie. Wbrew pozorom pokój dla młodzieży to nie błahostka, a jego osobiste centrum dowodzenia wszechświatem, w którym chce być po prostu sobą. Aby tak było, musimy włożyć wysiłek w jego urządzenie. Od czego zacząć? Od rozmowy z synem/córką i ustalenia co im się podoba, a co zupełnie nie. Zapytajmy czy wolą jasne czy ciemne przestrzenie i ile miejsca ich zdaniem potrzebują. Sprawmy, żeby poczuli, że ich zdanie jest tu kluczowe. Potem wystarczy przepuścić te informację przez filtr praktyczności i mamy gwarantowany efekt wow, który zadowoli obydwie strony.

Styl w parze z trwałością

Pierwsze kroki poczynione. Teraz trzeba zdecydować gdzie i z jakiego materiału kupić meble. Postawić na gotowe zestawy do pokoju młodzieżowego czy może zamieszać i zestawić ze sobą różne elementy. Bez względu na to, co wybierzemy, pamiętajmy, że meble i akcesoria, które staną w pokoju nastolatka muszą być przede wszystkim trwałe i wykonane z jak najlepszej jakości materiałów. Bez tego najpiękniejsze pomieszczenie za rok będzie do wymiany. Idealny wybór to sklep Meblik i jego szeroki asortyment. Meble młodzieżowe znajdujące się w ofercie sklepu są nie tylko uniwersalne, ale także funkcjonalne i co najważniejsze spełniają rygorystyczne wymogi dotyczące bezpieczeństwa (potwierdzone certyfikatami TÜV Rheinland Polska). Dzięki temu są odporne na uszkodzenia i zarysowania.

Najważniejsze elementy

Przygotowując się do umeblowania pokoju młodzieżowego, zróbmy listę najważniejszych elementów. Co wejdzie w ich skład? Z całą pewnością wygodne i komfortowe łóżko – pamiętajmy, aby stelaż zapewniał odpowiednią wentylację materaca. W końcu porządnie wyspany człowiek, to szczęśliwy człowiek! Następnie biurko i wygodne krzesło obrotowe, czyli absolutny must-have w świecie uczących się i szukających własnej drogi młodych. Na koniec pojemne szafy, półki, i kontenerki – słowem wszystko to, co pomieści rzeczy i skarby, których w młodym wieku nie brakuje. Te cztery podstawowe meble stworzą nam bazę do uzupełniania pokoju, dodawania akcesoriów, dodatkowych nadstawek, dywanów, obrazów i wszystkich elementów, które pomogą spersonalizować tę wyjątkową przestrzeń.

W trosce o młodych

Wszystkim, a szczególnie rodzicom zależy, żeby młodzież rozwijała się prawidłowo. Czy urządzenie pokoju może w tym pomóc? Jak najbardziej. Przemyślana i dobrze zaaranżowana przestrzeń pomoże nastolatkowi skupić się nie tylko na nauce, ale ułatwi codzienne życie poprzez poczucie stuprocentowego bezpieczeństwa i komfortu.