Narożnik do salonu jest bardzo praktycznym i estetycznym meblem, który daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni. Czy może być jednak wygodnym miejscem do spania? Wiele osób uważa, że to niemożliwe, ale tak naprawdę są w błędzie. Dzięki naszym wskazówkom wybierzesz mebel, na którym wyśpisz się tak dobrze, jak na łóżku.

Rogówki są coraz popularniejszymi meblami w naszych salonach. Lubimy je za nowoczesne, uniwersalne formy, funkcjonalność i komfort, który dają. Są często dużo wygodniejsze od tradycyjnych sof i kanap, pomieszczą więcej osób, choć wcale nie muszą zajmować dużo miejsca. Można je ustawić praktycznie w każdym salonie, nawet tym o niewielkich rozmiarach. Ta oszczędność miejsca to jeden z głównych powodów, dla których wiele osób decyduje się na rogówki do spania. To dobra opcja np. gdy nie mamy sypialni, śpimy w pokoju dziennym i potrzebujemy mebla do zadań specjalnych. Jaki powinien być narożnik wygodny do spania?

Narożnik do spania – najważniejszy jest materac

Zastanawiając się nad rogówkę, która będzie w razie potrzeby zastępowała łóżko, często myślimy, że musimy iść na kompromis. Uznajemy, że i tak nie wyśpimy się na tym meblu tak wygodnie jak na łóżku, kierujemy się więc jedynie odpowiednimi wymiarami, nie zagłębiając się w temat. Tak naprawdę można znaleźć narożnik do salonu, na którym sen będzie bardzo komfortowy.

Najważniejszy jest materac, z którego wykonano legowisko. Jeśli w meblu, który nas interesuje, zastosowano materac sprężynowy, którego wysokość wynosi około 10 cm, możemy mieć pewność, że znaleźliśmy narożnik wygodny do spania, który za dnia przeobrazi się także w wygodne siedzisko.

Narożnik do spania – stelaż i konstrukcja

Pozostałe komponenty, które decydują o wygodzie rogówki do spania, to konstrukcja i stelaż. Ten ostatni musi być oczywiście stabilny i idealnie dopasowany do materaca. Zwróćmy uwagę, czy mechanizm rozkładania jest prosty w obsłudze i działa bez dużego wysiłku z naszej strony. Jeżeli narożnik do salonu będzie codziennie używany jako legowisko, ostatnie, czego potrzebujemy, to zacinający się system rozkładania.

Rogówka do spania – jakość materiałów

Tapicerka to jeden z komponentów, który może przesądzić o wygodzie narożnika jako mebla do spania. Sztuczne, tanie i złej jakości materiały nie tylko szybko się zużyją, ale mogą również powodować alergie i nieprzyjemne wrażenia dotykowe podczas snu. Jeśli interesuje nas narożnik wygodny to spania, zwróćmy uwagę na tkaninę, jaką został obity. Materiały powinny być szlachetne i trwałe. Ważne są także takie detale jak sposób szycia. Szwy muszą być mocne, solidne i dyskretne na tyle, aby nie powodować dyskomfortu.

Zanim zdecydujemy się na wybór rogówki do spania, sprawdźmy, jakich komponentów używa producent. Czasem decyzja o kupnie tańszego mebla może nas tak naprawdę sporo kosztować. Kiepskie surowce i niedbałe wykonanie nie zapewnią nam długiego użytkowania, przez co szybko trzeba będzie zacząć się rozglądać za nowym meblem.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.ordesign.pl/c/narozniki,27