LPG to jedno z najpopularniejszych w Polsce paliw – odznacza się wszechstronnym zastosowaniem. Coraz więcej osób wykorzystuje LPG do ogrzewania swojego domu, co w praktyce okazuje się strzałem w dziesiątkę. Co wypada wiedzieć na temat tego gazu?
LPG – wydajność paliwa
Jedną z największych zalet LPG jest wydajność. Pod tym względem omawiany gaz wypada znacznie lepiej na tle wielu innych paliw, np. w porównaniu z tradycyjnymi paliwami stałymi jego wydajność jest nawet do pięciu razy większa. Poza tym LPG zapewnia stabilną kontrolę temperatury, co w praktyce przekłada się na skuteczność wszelkich procesów związanych z zastosowaniem tego paliwa. Warto też pamiętać, że LPG można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jest jednak pewien warunek – gaz musi być dobrej jakości i pochodzić od sprawdzonego dostawcy takiego jak np. Amerigas.
LPG – zastosowanie
LPG jest paliwem mającym różnorodne zastosowania. Coraz częściej wybierają je osoby, które chcą mieć gazowe ogrzewanie Amerigas – opinie użytkowników zdecydowanie zachęcają do wypróbowania tej metody grzewczej. Zawartość jednego przydomowego zbiornika pozwala nie tylko utrzymać odpowiednią temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, ale także podgrzać wodę oraz zasilić kuchenkę czy grilla. LPG stosuje się w wielu branżach – gastronomii, hotelarstwie, motoryzacji, budownictwie etc.
LPG – ekologia
LPG to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto jest zainteresowany ekologicznymi metodami ogrzewania gospodarstwa domowego. Gaz spala się prawie w całości – nie powstają przy tym substancje szkodliwe dla środowiska. Jest to czyste paliwo, nie ma więc potrzeby usuwania odpadów, czyszczenia pieców kominów itp.
LPG – wygoda
Ogrzewanie LPG jest bardzo wygodne. Nowoczesne instalacje są praktycznie bezobsługowe – użytkownik musi jedynie ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego. Montażem instalacji oraz napełnianiem zbiorników zajmują się dostawcy. Z uwagi na to, że gaz jest wydajny, zbiornik napełniany jest średnio dwa razy w roku.