Dom z bali to inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej osób marzących o własnym domu położonym w urokliwym miejscu. InvestBal.pl to firma, która specjalizuje się w realizacji marzeń wszystkich, którzy pragną budzić się w sercu gór.

Dlaczego dom z bali, a nie z bloczków silikatowych?

Tomasz Czop, InvestBal.pl: A ile mamy czasu? (śmiech)

Radosław Słowianek, InvestBal.pl: Odpowiedź jest bardzo rozbudowana, ale spróbujmy przejść od ogółu do szczegółu. Po pierwsze, to drewno jest naturalnym, odnawialnym surowcem, które wykazuje doskonałe właściwości budowlane. Po drugie, jest to rozwiązanie solidne i estetyczne. 

Tomasz Czop, InvestBal.pl: Po trzecie, jest również ekonomiczne i błyskawiczne. Dom z bali można postawić w kilka miesięcy, czego absolutnie nie można powiedzieć o technologii tradycyjnej (chyba, że z prefabrykatów). Domy takie są nawet o 50 procent tańsze od budynków stawianych w nowoczesnych technologiach, ale warto pamiętać, że wiele zależy też od jakości wykończenia. 

No właśnie. Czy domy z bali mogą być luksusowe?

T.C.: Zdecydowanie tak. Wielu naszych klientów decyduje się na taki poziom wykończenia wnętrz, że ich apartament z bali prezentuje się bardziej imponująco niż mieszkania w dużych miastach. Zdecydowanie górskie domy nie muszą oznaczać wyłącznie rustykalnego stylu. 

R.S.: Pomagamy nie tylko w zaprojektowaniu i postawieniu wymarzonego domu, ale również w jego wykończeniu zgodnie z wymaganiami i gustami klienta. A możliwości tutaj jest wiele. 

Czy domy z bali to rozwiązanie całoroczne?

T. C.: Jak najbardziej mogą takie być. My specjalizujemy się w rozwiązaniach, które umożliwiają klientom mieszkanie w swoich górskich apartamentach nie tylko od święta czy w wakacje, ale przez cały rok. Tutaj wracamy do właściwości drewna. Odpowiednio wysezonowane i zaimpregnowane, ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Po pierwsze, świetnie sobie radzi z regulowaniem wilgotności wewnątrz pomieszczeń, ale – co jeszcze istotniejsze – zapobiega nadmiernej utracie ciepła zimą i nagrzewaniu się wnętrza latem. W efekcie uzyskujemy pomieszczenia, które mają naturalny, zdrowy mikroklimat i współpracują z warunkami pogodowymi.

R. S.: Wiele nowoczesnych budynków cierpi na syndrom, który popularnie architekci i projektanci nazywają “termosem”. Jeśli dom jest dobrze ocieplony, ale jednocześnie nie ma odpowiednio dobrze rozprowadzonej wentylacji, to w jego wnętrzu nie dochodzi do wymiany powietrza. O to bardzo łatwo w domach ocieplanych styropianem czy wełną mineralną. W domach drewnianych tego problemu nie ma, przez to też niwelowane jest ryzyko rozwoju pleśni i grzybów. 

A jak z kwestiami bezpieczeństwa? Czy przypadkiem dom z drewna nie jest łatwopalny?

R. S.: To jeden z największych mitów dotyczących domów z bali. Aby go obalić, proszę np. pomyśleć o skansenach, albo licznych domach drewnianych na wioskach w całej Polsce. One stoją nierzadko od nawet nie setki, ale setek lat i przeżyły wiele, w tym również pożary. Jak to się stało? Budowniczy drewnianych domów zawsze wiedzieli, że bardzo ważne jest odpowiednie wysezonowanie drewna, a następnie jego zaimpregnowanie. Niegdyś robiono to pokostem lnianym, my obecnie stosujemy różne inne naturalne mieszanki olejów i preparaty, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo.

T. C.: Po drugie, bale na domy są szlifowane do osiągnięcia niemal idealnej gładkości. Dzięki temu, w razie wystąpienia ewentualnego pożaru, płomienie “ślizgają” się po powierzchni takiego drewna i nie są w stanie go strawić.

Gdzie najlepiej jest postawić dom z bali?

R. S.: My rekomendujemy, aby domy z bali stawiać tam, gdzie po pierwsze, najbardziej naturalnie komponują się z przyrodą, a po drugie – umożliwiają kontemplację natury. Dlatego oferujemy naszym klientom usługi kompleksowe. Obecnie dysponujemy przepiękną działką o powierzchni 5375m2 pod inwestycję w miejscowości Zawoja. Ma ona wyjątkowo piękny widok na panoramę gór, w tym na królową Beskidu Zachodniego – Babią Górę. Wraz z gotowym projektem możemy naszym klientom zaoferować już prawomocne pozwolenie na budowę 6 domów, jesteśmy gotowi do pracy od zaraz. 

dzialka-na-sprzedaz-inwestycyjna-zawoja

Załącznik:
dzialki-na-sprzedaz-duza-dzialka-inwestycyjna-zawoja.jpg

T. C.: Od momentu założenia Investbal.pl zależało nam na tym, aby oferować naszym klientom to, z czego sami czerpiemy na co dzień. Od lat mamy swoje domy z bali w górach, w których spędzamy najpiękniejsze chwile. Uznaliśmy, że założenie firmy, która ułatwia znalezienie miejsca pod inwestycję i przede wszystkim, postawienie pięknego, trwałego i funkcjonalnego domu będzie świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu.