Prace dekarskie i szklarskie wymagają zaangażowanej ekipy fachowców i profesjonalnych maszyn. Dzięki nim montaż dachu, okien czy szklanych fasad przebiega znacznie sprawniej, a pracownicy są mocno odciążani. Jakie urządzenia wykorzystać do prac na wysokościach, związanych z przenoszeniem i osadzaniem ciężkich produktów? Polecamy zwłaszcza mini żurawie gąsienicowe, samochody z HDS oraz przyssawki do szkła.

Flota pojazdów potrzebnych do przeprowadzenia prac dekarskich i szklarskich może obejmować różne maszyny i urządzenia. Co warto wybrać? Na pewno większe pojazdy z HDS do przewożenia i rozładowywania towarów, a na placu budowy – żurawie gąsienicowe oraz przyssawki do szkła. Są one wykorzystywane na końcowym etapie, a więc do osadzania poszczególnych elementów konstrukcyjnych w wyznaczonych miejscach. 

Mini żuraw gąsienicowy – kompaktowy i mocny

Choć ma niewielkie gabaryty i masę własną, to imponuje pod względem mocy. Udźwig wynoszący 300 kg na wysokości 8 metrów pozwala na szybki transport pionowy np. elementów do budowy szklanych fasad, balustrad czy kamiennych elewacji. Kompaktowy żuraw gąsienicowy usprawni przebieg prac, czyniąc je bezpieczniejszymi. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a sterowanie radiowe gwarantuje bardzo intuicyjną oraz precyzyjną obsługę.

Do jakich prac wykorzystasz mini żurawia? Jeżeli chodzi o dekarstwo to do montowania konstrukcji drewnianych, kominów, naprawy lub modernizacji dachów. W przypadku szkła – do zakładania fasad.

żuraw

Samochody z HDS – transport i rozładunek

Przewożenie materiałów budowlanych wymaga korzystania z profesjonalnej floty pojazdów ciężkich takich jak samochody z HDS. Auta wyposażone w dźwigi są dość wszechstronne – nie tylko oferują przestrzeń załadunkową na czas transportu, ale też ułatwiają załadunek i rozładunek w miejscu docelowym takich produktów jak kamienie, szkło, pustaki, elementy stalowych konstrukcji oraz wiele innych. Jeżeli Twoja firma nie dysponuje nimi na co dzień, zawsze można skorzystać z usług wypożyczalni.

Przyssawki do szkła – bezpieczny montaż okien

Duże szklane tafle są niewygodne do trzymania, wrażliwe na uderzenia i łatwo wysuwają się z rąk. Większe przeszklenia mają rozmiary i masę, która wręcz uniemożliwia ich przenoszenie manualne. Do automatyzacji tego procesu, zwiększenia jego bezpieczeństwa, zaleca się korzystanie z przyssawek do szkła. Są niezastąpione np. przy montażu witryn, okien czy drzwi tarasowych.