Ogrodzenia systemowe mogą kojarzyć się przede wszystkim z oddzieleniem terenu firm czy obiektów przemysłowych. Nic bardziej mylnego! Mają bowiem szereg różnych zastosowań.

Czym jest ogrodzenie systemowe?

Ogrodzenia systemowe występują także pod nazwą ogrodzeń panelowych. To przykłady systemów składających się z gotowych podzespołów, które nadają się do samodzielnego, szybkiego montażu. 

Elementy, które wchodzą w skład ogrodzeń panelowych są mocowane z wykorzystaniem dedykowanych słupków. Nie stanowi to jednak znaku równości z ogrodzeniami wykonanymi z siatki – montaż wymaga tu precyzji i odpowiedniego naciągnięcia siatki, co więcej nie jest to rozwiązanie trwałe, które zapewniałoby wysoką ochronę.

Ogrodzenia systemowe – poznaj korzyści 

Takie ogrodzenia panelowe są pod wieloma względami opłacalnym rozwiązaniem. Inwestycja w panele cechuje się uczciwym stosunkiem jakości do ceny. Sięgając po wszystkie elementy od jednego producenta możesz liczyć na dodatkowe oszczędności – co więcej, zyskujesz gwarancję, że wszystkie elementy pasują do siebie i są łatwe w montażu. 

Samo postawienie takiego ogrodzenia nie jest skomplikowane, nie wymaga też umiejętności technicznych. Dzięki temu można w szybki i łatwy sposób wyposażyć się w nowoczesne i estetyczne ogrodzenie.

Ogrodzenia panelowe – trwałość zamknięta w lekkiej konstrukcji

Dla wielu osób synonimem solidności są betonowe ogrodzenia. Praktyka i rozwój technologii dowodzi jednak, że tworzywo wykorzystywane do budowy ogrodzeń panelowych może być równie trwałe. 

Przykład stanowią tu ogrodzenia systemowe panelowe wytwarzane przez firmę JANMET. Polska produkcja, szybki montaż, jakościowe elementy – to wszystko wyróżnia te sprawdzone konstrukcje. Więcej informacji o tych produktach znaleźć można tutaj: https://www.janmet-panele.pl/ogrodzenia/.  

To systemy wykonane z drutu, które cechują się wizualną lekkością, co przekłada się na estetyczne zaaranżowanie przestrzeni. Dzięki temu minimalizuje się poczucie przebywania “za kratami”. 

Odpowiednie zabezpieczenie paneli przedłuża ich żywotność

Wszystkie elementy bramy mogą przy odpowiedniej konserwacji służyć przez wiele lat. Punktem wyjściowym jest tutaj właściwe zabezpieczenie powłoką antykorozyjną, która ochroni poszczególne elementy ogrodzenia przed zniszczeniem wywołanym zmiennymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, promieniowanie UV). 

Wysoka estetyka ogrodzeń systemowych

Panele ogrodzeniowe można pod wieloma względami spersonalizować. Zaczynając od koloru ogrodzenia, przez grubość użytego drutu, skończywszy na takich elementach jak kształt ramy. 

Dzięki zastosowaniu takiego finezyjnego kształtu można zupełnie odmienić charakter ogrodzenia i nadać mu oryginalnego charakteru.

Jedno rozwiązanie – wiele zastosowań

Jak widać ogrodzenia panelowa można zastosować nie tylko dla ogrodzenia terenu firmy, ale także w przypadku:

  • posesji prywatnych,
  • obiektów użyteczności publicznej,
  • parkingów,
  • placówek oświatowych.

Szerokie możliwości personalizacji sprawiają, że dostosowanie ogrodzenia do swoich oczekiwań jest w Twoim zasięgu!

Ogrodzenia panelowe od lat zyskują coraz większą popularność. Nie powinno to budzić większego zdziwienia z uwagi na szereg zalet, które wyróżniają te systemy ogrodzeniowe. Atrakcyjna cena, szybki i łatwy montaż, trwała konstrukcja – to ich najlepsza wizytówka!