Nikt z nas nie przewidywał, że pandemia i akcja #zostanwdomu zreorganizuje nam życie na czas liczony w tygodniach, a może nawet w miesiącach. W poszukiwaniu sposobów spędzania chwil z bliskimi chwytamy się różnych pomysłów, tymczasem jeden z nich jest naprawdę w zasięgu ręki. Tapety ścienne – łatwo je położyć, potrafią odmienić wnętrze, a w dodatku można zamówić potrzebne rolki w sklepie internetowym. Niesamowite wzory i szykowne kolekcje są teraz w zasięgu wszystkich, którzy chcieliby odmienić co nieco we własnych wnętrzach.

Pomysł na remont w czasie pełnym ograniczeń

Jeśli ktoś nosił się z zamiarem małego remontu i odświeżenia własnego mieszkania, trudno będzie o lepszy moment niż okres #zostanwdomu. Przymusowy pobyt trudno wprawdzie wykorzystać na remont z przebudową wnętrz, jednak wcale nie musi być to konieczne. W ostatnich latach ponownie dużą popularnością cieszą się tapety ścienne – można wśród nich znaleźć własne wzory, w stylu od dawna marzącym się wszystkim domownikom.

Tapety geometryczne do salonu

https://decowall.pl/24-tapety-geometryczne

Tapety ścienne – ogromny wybór, świetna zabawa

Samo przeglądanie katalogów z kolekcjami tapet – oczywiście wspólne – może okazać się znakomitą zabawą. Gdy już określimy konwencje, w jakich chcemy urządzić poszczególne pomieszczenia, warto rozplanować rozmieszczenie na ścianach różnych wzorów z jednego zestawu. Firmowi projektanci przygotowują kolekcje tapet z kilkudziesięcioma wzorami w taki sposób, by można było je dowolnie zestawiać we wspólnej przestrzeni. Mamy do dyspozycji tapety trójwymiarowe, przestrzenne, tapety w stylu skandynawskim, glamour, imitujące rozmaite faktury – wybór jest rzeczywiście ogromny.

Tapeta różowa do sypialni geometryczna

https://decowall.pl/13-tapety-do-salonu

Prawdziwa metamorfoza dzięki tapetowaniu i dodatkom

Oprócz bogatego wzornictwa możemy liczyć na doskonałą jakość materiałów wykończeniowych, produkowanych na flizelinie czy specjalnych podkładach, dzięki którym ściany będzie łatwo utrzymać w czystości. Przy okazji będziemy mieć możliwość wymiany innych detali we wnętrzu, na przykład listew przypodłogowych,  które podkreślą atrakcyjny wygląd nowych tapet i dodadzą nowego blasku okładzinie podłogowej, niezależne od tego, czy mamy w domu terakotę, czy parkiet. Nawet w czasie #zostanwdomu działają internetowe sklepy meblowe, oświetleniowe i wnętrzarskie, więc niewykluczone, że uda się z rozpędu wymienić wyposażenie, zainspirowane odmienionymi ścianami.

Niewielki remont z tapetowaniem w roli głównej to świetna okazja, by uwolnić kreatywność i dekoratorskie zdolności. Zwłaszcza że chodzi o nasze własne lokum, w którym zawsze najmilej mieszka się w zgodzie z własnym poczuciem estetyki. Podczas przymusowej przerwy możemy ze ścianami i resztą domu wreszcie zrobić to, na co zawsze mieliśmy ochotę.