Panele ścienne to ważny element dekoracyjny domu. Każdy z nas marzy bowiem o pięknie prezentujących się ścianach, a panele są z pewnością materiałem, który przykuwa wzrok i pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Jakie rozwiązania są dostępne na rynku i czy faktycznie, aby pokryć ściany elegancko prezentującymi się panelami, trzeba liczyć się ze sporymi kosztami? Wszystkiego dowiesz się z dalszej lektury tego tekstu.

Drewniane panele ścienne — klasyczne rozwiązanie

Materiałem, który jako pierwszy przychodzi do głowy, gdy myślimy o panelach ściennych, jest drewno. Ten rodzaj pokrycia ścian był bardzo modny jakiś czas temu, a aktualnie, po zmianie trendów, ponownie stał się atrakcyjny — zarówno w oczach projektantów wnętrz, jak i ich klientów. Panele ścienne z drewna prezentują się bardzo estetycznie i pasują do niemalże każdego wystroju wnętrza. Są one również wyjątkowo długowieczne, pod warunkiem, że zdecydujesz się na inwestycję w drewno z wyższej półki. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad. Drewno źle znosi wilgoć, dlatego niestety nie można umieszczać go na ścianach każdego pomieszczenia, chyba że zdecydujesz się na deski pozyskane z egzotycznych gatunków drzew, które dobrze znoszą takie warunki. Oczywiście, musisz w takim przypadku liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami.

Panele ścienne gipsowe — podkreśl minimalistyczny styl swojego mieszkania

Marzy Ci się mieszkanie utrzymane w minimalistycznym, ale i nowoczesnym stylu? Świetnym rozwiązaniem będą panele ścienne gipsowe. Wyglądają niezwykle elegancko i pozwolą wnieść między Twoje cztery ściany sporo niepowtarzalnego klimatu. Są aktualnie bardzo modne, ale podobnie jak drewno niezbyt pasują do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgoci. Ten materiał bardzo szybko chłonie wodę, dlatego wykonane z niego panele mogłyby po prostu się zniszczyć.

Panele ścienne szklane — dobry wybór do kuchni i łazienki

Szukasz paneli ściennych, które w przeciwieństwie do tych omawianych powyżej sprawdzą się w kuchni czy łazience? Sprawdź pozycje wykonane ze szkła. Panele szklane to nowoczesne i gustownie prezentujące się rozwiązanie, które można ponadto łatwo wyczyścić. Oczywiście, w ich przypadku należy być bardzo ostrożnym, ponieważ szkło jest delikatnym materiałem, który można w łatwy sposób uszkodzić.

Samoprzylepne panele ścienne — tani i łatwy w montażu zamiennik klasycznych materiałów

Marzysz o elegancko prezentujących się ścianach, ale nie przekonuje Cię montaż materiałów źle znoszących wilgoć? Świetnym rozwiązaniem dla Ciebie są samoprzylepne panele ścienne. Jest to rodzaj tapety imitującej standardowe materiały. Może swoim wyglądem przypominać m.in. drewno czy cegłę. Jest to więc świetna okazja na wymarzony wystrój swojego domu i pokrycie ścian w wyjątkowy sposób za znacznie mniejsze pieniądze niż w przypadku klasycznych paneli.

Gdzie znajdziesz takie tapety dostępne w konkurencyjnych cenach? Odwiedź stronę domzpaneli.pl i sprawdź ofertę tego sklepu. Czeka tam na Ciebie wiele pozycji łudząco przypominających panele wykonane z różnych materiałów. Warto zaznaczyć, że decydując się na zakup takiego rodzaju tapety, pokryjesz swoje ściany materiałem posiadającym wizualne aspekty drewna lub cegły, natomiast technicznie pozbawionym wad. Niska cena jest oczywiście zaletą, do której nie trzeba nikogo przekonywać. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw każdego rozwiązania i wybierz taki materiał do pokrycia ścian, który okaże się najlepszy dla Twojego wnętrza.