Coraz więcej osób wybiera dekoracje w motywie botanicznym do swoich aranżacji. Króluje kolor biały, zielony, czasem złoty i oczywiście rośliny żywe lub sztuczne. Utrzymanie wszystkiego w jednym stylu może okazać się nie lada wyzwaniem, tym bardziej że warto również zadbać o odpowiednio dopasowane akcesoria takie jak naklejki na ścianę, lub tapety liście. Jak stworzyć udaną aranżację w stylu botanicznym? Odpowiadamy!

Jak łączyć motyw roślinny z różnymi kolorami?

Wystrój botaniczny to wbrew pozorom nie tylko biel i zieleń. Do takiej aranżacji doskonale pasują również inne, delikatne kolory. Obecnie aranżacja botaniczna jest na topie, przez co na rynku można znaleźć szeroki wybór mebli i akcesoriów w tej tematyce. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą neutralnego koloru ścian, ciepły odcień drewnianych mebli oraz interesujące dodatki. Tapety liście, obrazy z roślinami, delikatne botaniczne figurki, czy żywe rośliny świetnie wyglądają w połączeniu z jasnymi, nienasyconymi kolorami.

Nie należy również ograniczać się do samych roślin. Delikatne wnętrza botaniczne również świetnie łączą się z motywem zwierzęcym. Przeważnie wybierając ciekawą botaniczną tapetę, liście ukrywają egzotyczne zwierzę lub minimalistyczne akcenty. Dzięki temu tapety liście mogą zagrać pierwsze skrzypce w wystroju i zwrócić na siebie największą uwagę. Jeżeli wybierzesz już swoje wymarzone ściany, zastanów się nad rodzajem mebli. Jeżeli chcesz iść o krok dalej niż klasyczne, drewniane umeblowanie możesz wykorzystać szkło, metal lub PCV.

A może dżungla?

Wiele osób chciałoby zacząć hodowlę ciekawych, egzotycznych roślin we własnym domu. Co prawda to nie trudne, jednak z biegiem czasu może pochłonąć wiele, cennego czasu. Doskonałym, znacznie prostszym w utrzymaniu zastępstwem mogą okazać się rośliny sztuczne lub nawet tapety! Liście wspaniale prezentują się na ścianach, przez co zaprowadzą niepowtarzalny klimat dżungli w każdym pokoju. Ściana akcentowa pokoju na przykład z tapetą liści monstery może okazać się strzałem w dziesiątkę do wykończenia interesującego wnętrza!

Trendy szybko się zmieniają. Kiedyś najpopularniejszym wzorem botanicznym były pastelowe kwiaty poukładane w niepowtarzalne wzory. Obecnie prym wiedzie wszystko, co związane z liśćmi. Tapety liście zawierające najciekawsze egzotyczne rośliny to klucz do wyjątkowej aranżacji pokoju w stylu botanicznym. Doskonale dopełniają wnętrza pełne roślin zarówno profesjonalnych hodowców, jak i amatorów egzotyki. Pamiętaj jednak, że do motywu botanicznego żywe rośliny nie są konieczne!