Nasze domy i mieszkania wymagają regularnego odświeżenia i remontu. Co kilkanaście lat potrzebny jest remont generalny, ponieważ wiele elementów wyposażania czy instalacji traci swoje właściwości i wymaga wymiany. Najczęściej trzeba wymienić armaturę, płytki, panele lub parkiet. O ile drobne prace można wykonać samodzielnie, to bardziej wymagające czynności lepiej powierzyć profesjonalistom. Lepiej nie wykonywać samemu prac związanych z remontem instalacji elektrycznych, gazowych i wodnych, ponieważ do tego potrzebne są specjalne uprawnienia oraz duża wiedza techniczna. Pomoc ekipy budowlanej to również szybszy czas wykonania całego remontu. Fachowcy są w stanie doradzić i pomóc przy wyborze odpowiednich materiałów. Tylko gdzie znaleźć ekipę, która wykona pracę porządnie i bez usterek?

Jaka powinna być profesjonalna ekipa remontowa?

Niemal każdy miał do czynienia lub słyszał o ekipie, która zamiast remontować mieszkanie, zajmowała się czymś zupełnie innym. Prace zamiast kilku tygodni trwały kilka miesięcy, wiele elementów nie zostało prawidłowo wykonanych, część wymagała poprawki. Remont, który miał poprawić komfort mieszkania, zamienił się w koszmar. Jak tego uniknąć? Na co zawracać uwagę decydując się na wynajęcie specjalistów? Najlepiej szukać ekipy, która remontowała dom naszych znajomych i okazała się godna polecenia. Jeżeli nie mamy takiej opcji, trzeba wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Koszty wykonania wymaganych prac remontowych – warto poprosić kilka firm o wycenę i zorientować się, jakie są średnie koszty usług remontowych. Najwyższa cena nie zawsze oznacza najwyższą jakość usług. Nie warto również wybierać najtańszej oferty, bo najczęściej oznacza słabej jakości materiały.
  • Czas realizacji prac remontowych – dobre ekipy mają napięty grafik, dlatego kilka miesięcy przed planowanym remontem należy zacząć szukać specjalistów.
  • Termin wykonywania remontu – profesjonalne firmy remontowe zatrudniają fachowców, którzy współpracują ze sobą, dzięki czemu wszystkich sprawy wykonają szybko i zgodnie ze sztuką budowlaną.
  • Opinie i referencje – to bardzo ważny czynnik, decydujący o wyborze ekipy remontowej. Często na portalach społecznościowych można znaleźć opinie o danej firmie. Warto też podpytać znajomych czy współpracowników. Profesjonalne firmy mają swoje strony internetowe, na których można przeczytać opinie klientów oraz obejrzeć galerię wykonanych prac.
  • Kontakt z firmą – specjaliści powinni słuchać naszych sugestii, ale ważne, aby sami proponowali ciekawe rozwiązania.
  • Umowa – przed rozpoczęciem prac remontowych należy podpisywać umowę, która powinna zawierać szczegółowy harmonogram wykonania prac oraz datę rozpoczęcia i zakończenia remontu. Nie warto z tego rezygnować, ponieważ na podstawie umowy można zarządzać odszkodowania w razie nie wywiązania się z ujętych w niej postanowień.

Jak znaleźć profesjonalną ekipę remontową?

Szukanie dobrej ekipy remontowej może trochę potrwać. Należy uzbroić się w cierpliwość i nie decydować się na osoby, o których nikt nie słyszał lub mają kiepska opinię. Firm oferujących usługi remontowe można szukać poprzez znajomych. Innym rozwiązaniem jest przeglądanie ogłoszeń w prasie lub na portalach ogłoszeniowych. Jednym z takich serwisów jest Pokato.pl, na którym można znaleźć kontakt do wielu firmy, oferujących usługi remontowe, związane z malowaniem, montażem paneli, wymianą hydrauliki czy kompleksowym remontem. Na stronie w kategorii remont i budowa znajduje się ponad 1500 ogłoszeń, dlatego każdy, kto planuje remont, powinien tam zajrzeć. Można również umieścić swoje ogłoszenie o poszukiwaniu osoby lub firmy do wykonania określonych prac budowanych. Na pewno pojawią się osoby zainteresowane. Co ważne, wszystkie ogłoszenia są darmowe, dlatego nie trzeba ponosić żadnych kosztów.

Remont to stresujące wydarzenie, ale dzięki dobrej ekipie, szybko się skończy i przebiegnie zgodnie z planem. Mieszkanie będzie wyglądać jak nowe, a my będziemy mogli mieszkać w komfortowych warunkach.