Obecnie trudno sobie wyobrazić dom jednorodzinny bez garażu. Praktycznie w każdym domostwie taką znajdziemy. Jednak często lekceważony jest wybór bram garażowych. Warto jednak pamiętać, że są one równie ważne, co inne parametry w domu. Dlatego należy dobrze przemyśleć ten wybór. Co więc warto wiedzieć przed zakupem bram garażowych?

Rodzaje bram garażowych

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że może być wiele rodzajów bram garażowych. Warto się więc zapoznać z najpopularniejszymi z nich, aby wiedzieć, który typ będzie pasował do do naszego podwórza. Producent bram garażowych segmentowych wyróżnia kilka najczęściej wybieranych:

  • Bramy uchylne – tego typu brama otwiera się do góry, a dolna część wysuwa na zewnątrz. Jest to rozwiązanie bardzo efektowne. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga dodatkowe miejsca na podwórku.
  • Bramy segmentowe – nie potrzebują dodatkowego miejsca, więc świetnie sprawdzą się w przypadku garaży zlokalizowanych blisko ulicy. Ich kolejną zaletę stanowi fakt, że są mocne, trwałe i bardzo szczelne.
  • Bramy rolowane – również nie potrzebują dodatkowej przestrzeni. Natomiast mechanizm podobny do tego w roletach okiennych sprawia, że korzystanie z nich jest niezwykle wygodne.

Na rynku występuje jeszcze szereg rodzajów i mechanizmów. Jednak to właśnie te wyżej wymienione cieszą się największą popularnością.

Zalety bram garażowych

Bramy garażowe gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pojazdów. Szczególnie, gdy wybierzemy model od renomowanych producentów. Często też garaże połączone są z domem! W tym przypadku brama będzie chronić nie tylko pojazd, ale cały nasz dobytek. Dlatego do jej wyboru należy podejść z podobną rozwagą jak w przypadku drzwi wejściowych. Nie warto też przejmować się ceną. W przypadku wyższej kwoty zapewniamy sobie większy komfort i bezpieczeństwo. Nie zapominajmy też odpowiednia brama garażowa może sprawić, że nasza posesja będzie się prezentować jeszcze lepiej. Szeroki wybór wysokiej jakości bram można znaleźć na https://gerda.pl/produkt/bramy-garazowe/.

Bramy garażowe- na co zwrócić uwagę? 

Wiemy już, jakie są rodzaje bram garażowych i dlaczego warto się na nie zdecydować. Jednak jak dokonać właściwego wyboru? Przede wszystkim musimy przemyśleć dokładnie nasze potrzeby, to z pewnością ułatwi zakup. Dlatego musimy ocenić możliwości naszego podwórka, aby dobrać odpowiedni typ bramy. Nie należy też zapominać o wyglądzie zewnętrznym. W końcu brama garażowa powinna pasować do stylistyki całego domu. Dlatego najlepiej ją wybierać, gdy mamy już cały plan przygotowany.

Jednak najważniejsze są parametry techniczne! Brama garażowa powinna być wykonana z solidnych materiałów. Dzięki temu ochroni nie tylko przed włamywaczami, ale też czynnikami zewnętrznymi, szczególnie śniegiem i deszczem. Bardzo ważna jest też solidna konstrukcja. To właśnie ona zapewnia wytrzymałość bramie oraz sprawia, że nie będzie ona opadała samoistnie w razie awarii. Jeżeli przemyślimy wszystkie te kwestie, to bez problemu wybierzemy idealną bramę garażową na lata.