Obecnie w praktycznie każdym domu jest garaż. Może to być zarówno garaż w bryle budynku, jak i wolnostojący. Niektórzy decydują się na miejsce w nim na jeden, dwa, a nawet trzy samochody. Niezależnie od tego na jaki rodzaj garażu się zdecydujesz, na pewno staniesz przed pytaniem: jak wybrać bramę garażową i na co zwrócić uwagę wybierając jej producenta? Podpowiadamy! 

Praktyczne bramy rolowane do garaży 

Czym charakteryzują się tak popularne bramy rolowane? To nowoczesne rozwiązanie, które może być stosowane w różnego rodzaju garażach. Budowa takiej bramy przypomina konstrukcję okiennych rolet zewnętrznych. Co ważne, jej pancerz zwijany jest do skrzynki aluminiowej, która może znaleźć się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Taka brama sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie stosunkowo niski strop nie pozwala na wykorzystanie bramy, która podczas otwierania chowa się pod sufitem. Nowoczesne bramy garażowe rolowane najczęściej wyposażone są w różnego rodzaju funkcjonalne i bardzo wygodne systemy sterowania i fotokomórki. 

Bramy segmentowe dla ceniących nowoczesność

Innym rodzajem bram garażowych, aktualnie najczęściej wybieranym przez klientów, są bramy segmentowe. Są to bramy prezentujące się bardzo nowocześnie a jednocześnie luksusowo. Składają się z pojedynczych, połączonych ze sobą segmentów, które podczas otwierania przesuwają się automatycznie w górę po prowadnicach i chowają pod sklepieniem garażu. Co warto podkreślić, tego rodzaju bramy garażowe nie wysuwają się z garażu podczas otwierania czy zamykania, dlatego sprawdzą się szczególnie dobrze w garażach, które postawione są na przykład przy samym wjeździe z ruchliwej ulicy. Ich główną zaletą jest duża wytrzymałość i funkcjonalność. Takie bramy są nie tylko wygodne i proste w obsłudze, ale też stylowe. Doskonale wpasują się w elewację nowoczesnego domu. Warto również zwrócić uwagę na doskonałe parametry oferowane przez to rozwiązanie – bramy segmentowe to najcieplejsze dostępne na rynku rozwiązanie, pozwalające na skuteczną eliminację strat ciepła w budynku.

Oba przedstawione przez nas rozwiązania są zgodne z najnowszymi technologiami i trendami. Sprawdzą się w różnych konstrukcjach domów, warunkach atmosferycznych i wpiszą się w każdy design. Podczas wyboru konkretnej bramy, warto kierować się także, a może przede wszystkim swoimi indywidualnymi potrzebami oraz przeznaczonym na ten cel budżetem i stylem budowanego domu i jego elewacji. Zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z producetnem rozwiazań!