Gdzie kupić tanio dobrej jakości glazurę? Czy klej, grunt lub zaprawę można nabyć taniej? Jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, warto zajrzeć do oferty outletów budowlanych. Jednak zakupy trzeba tam robić ze szczególnym rozsądkiem i należy mieć dobrze zaplanowane prace. Dlaczego?

Outlet budowlany – czym się różni od standardowej oferty?

Czym różni się outlet budowlany od zwykłego sklepu? Dlaczego w outletach budowlanych są niższe ceny? Dominującą pozycję w ofercie outletów stanowią:

  • końcówki serii,
  • zwroty od klientów,
  • produkty w uszkodzonych opakowaniach,
  • towary zdekompletowane (np. glazura do której nie ma dekor),
  • produkty po naprawach (dotyczy przede wszystkim narzędzi)

Jeśli będzie to np. outlet z glazurą to najczęściej natrafimy w takim miejscu na kolekcje z ubiegłych sezonów, asortyment cieszący się mniejszą popularnością a także produkty obciążone drobnymi wadami, np. przebarwieniami. Oznacza to, że w outlecie często nie mamy co szukać produktów zgodnych z najnowszymi trendami mody, jednakże w większości przypadków są to wciąż pełnowartościowe materiały, które ostały się w magazynach lub do nich wróciły. Są one dodatkowo dostępne w bardzo rozsądnej cenie – np. proste, podstawowe kolekcje glazury czy terakoty możemy nabyć już za kilkanaście złotych za metr kwadratowy.  

Solidna glazura w outlecie z płytkami

Choć outlet z glazurą czy terakotą nie ma zwykle najnowszych kolekcji, zgodnych z sezonowymi trendami to warto pamiętać, że także w standardowej ofercie sklepów są wzory “ponadczasowe” i uniwersalne, a ceramikę na ściany i podłogę i tak wybiera się na lata. To co jest modne dziś, i tak nie będzie modne za kilka lat, dopóki nie wróci na zasadzie trendów “retro”. Czasem outlet może być za to źródłem oryginalnych, unikalnych elementów ozdobnych (mozaiki, dekory). Np. outlet z glazurą KIM24znajduje się ponad 150 pozycji w cenach nierzadko zaczynających się nawet od 2 zł za element dekoracyjny! W ofercie znajdują się produkty czołowych producentów z Polski i Europy m.in. CERRAMICA, CERRAD, Nowa Gala, Opoczno, Paradyż czy Rako. Outlety, takie jak wspomniany, prowadzony przez sklep budowlany Kim z Warszawy, kuszą też krótkim czasem dostawy (nawet 24 godziny). To sprawia, że zakupy w internetowym outlecie z ceramiką to czysta przyjemność i wymierna oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

sklep budowlany

Wybierając kafelki do metamorfozy kuchni czy łazienki należy pamiętać o materiałach budowalnych niezbędnych do ich prawidłowego montażu. To nie tylko odpowiedniej jakości grunt czy klej, ale także folia w płynie, silikony, akryle jak również akcesoria w postaci krzyżyków czy grzebieni. Dużym ułatwieniem są także systemy samopoziomujące. Nie wszystko to w dużych ilościach znajdziemy outlecie budowalnym – mówiąc krótko, kleje do glazury, grunt czy krzyżyki nie podlegają, tak jak płytki trendom mody. Nie natrafimy na “końcówki serii”. Kleje i grunty mogą natomiast trafić do outletu, ponieważ zbliża się ich termin przydatności do użycia lub mają niekompletne lub uszkodzone opakowanie (w tym wypadku będą na często w opakowaniach zastępczych).

Wady zakupów w outlecie budowlanym

Należy pamiętać, że np. w przypadku produktów takich jak glazura, outlet nie zapewni nam dodatkowych paczek, jeśli dokonamy zakupów “na styk”, dokładnie tyle, ile potrzeba nam na ścianę. Jeśli pękną nam płytki w transporcie, albo w trakcie pracy okaże się, że kupiliśmy za mało, przy kolejnej wizycie w outlecie możemy nie znaleźć już danego produktu. Dlatego też, korzystając z niższych cen, warto kupować glazurę z pewnym zapasem. Jeśli sklep ma na stanie dokładnie tylko tyle, ile potrzebujemy, przemyślmy dobrze zakup.
W przypadku z kolei kleju czy gruntu z mijającym niedługo terminem przydatności do użycia, musimy być pewni co do terminu prowadzenia prac. Jeśli zostaną one przełożone na kolejny rok, może okazać się, że wydaliśmy niepotrzebnie pieniądze.

Rozsądnie dokonywane zakupy w outlecie budowlanym pozwalają zaoszczędzić wiele pieniędzy i znaleźć ciekawe produkty. Dlatego też, gdy planujemy remont, warto regularnie sprawdzać ofertę takich sklepów.