To jedno spośród przeważnie stawianych pytań. Jeszcze więcej gospodarstw domowych potrzebuje tworzyć bezpłatny prąd na swoje potrzeby. Popularność narzędzi elektrycznych i wzrosty stawek prądu wywołują jeszcze większe wydatki dla domowych oraz służbowych budżetów. Standardowe źródła energii – ropa lub węgiel wyczerpują się jeszcze szybciej. Potrzebujemy ich jeszcze więcej, aby podołać potrzebom innowacyjnych technologii, jakie otaczają nas na każdym kroku. Właśnie dlatego wyjściem, z jakiego korzysta się jeszcze śmielej są odnawialne źródła energii.
Fotowoltaika – zasada działania
Jak funkcjonuje instalacja fotowoltaiczna? Reguła jej działania zakłada, iż podstawowa jednostka oświetlenia, definiowana określeniem fotonu, spada na panel fotowoltaiczny skonstruowany z krzemu. Krzem, absorbując foton, wprowadza w ciąg elektron, jaki wywołuje wykształcenie energii elektrycznej. Za pomocą profesjonalnego aparatu połączeń elektrony owe łączą się z elektronami produkowanymi energię w sieci elektrycznej. Na ostatnim etapie instalacje fotowoltaiczne zaopatrzone w inwerter solarny zmieniają energię słoneczną (prąd stały) na prąd zmienny tworzący energię elektryczną.
Systemy fotowoltaiczne dostępne są w zestawach o mocy 3, 4, 5, 6, 9, 12, 15 oraz 24 kW. Panele można dołączać bądź usuwać w celu osiągnięcia instalacji słonecznej odpowiednio dostosowanej do potrzeb oraz przestrzeni dachu domu. Dzięki wykorzystaniu pakietu paneli fotowoltaicznych składającego się z 10-40 paneli można otrzymać zestawy od 3 do 12 kW.
Gdzie występuje energia elektryczna ze słońca?
Uzyskanie energii elektrycznej ze słońca to mechanizm odbywający się etapami. Jak funkcjonuje fotowoltaika? Głównym aspektem instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, jakie żeby móc tworzyć większą ilość energii łączy się w elementy fotowoltaiczne. W ogniwach występuje działanie fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca jest zmieniona w prąd stały. Ogniwa są systemami wykonanymi z materiału półprzewodnikowego, jaki przekazuje ładunek elektryczny w efekcie działania elementów zewnętrznych m.in. w formie temperatury bądź światła słonecznego.
Czy instalacja fotowoltaiczna potrzebuje zmiany obecnej instalacji elektrycznej?
Instalację fotowoltaiczną dodajemy do będącej już instalacji elektrycznej domu, gdy jest w doskonałym stanie, nie potrzeba żadnych zmian. Gdy natomiast jesteśmy właśnie na etapie budowy domu oraz planujemy zrobienie swej elektrowni słonecznej należałoby rozważyć parę rzeczy jak np. dobór miejsca na montaż inwertera, bezpieczników AC/DC, oraz położenie licznika.
Jeżeli chcesz zaopatrzyć swój dom w panele słoneczne, skontaktuj się z profesjonalistami w tej dziedzinie pod adresem: https://sunergo.pl