Każdy zakład lakierniczy i blacharski z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pracowników. Nie da się ukryć, że codziennie mają oni styczność z toksycznymi substancjami i oparami. W długiej perspektywie czasu, bez odpowiedniego zabezpieczenia są oni narażeni na poważne konsekwencje zdrowotne, a nawet na rozwój chorób nowotworowych. Skuteczna ochrona dróg oddechowych jest więc już obecnie standardem. Okazuje się, że idealnie z tego zadania wywiązują się półmaski przeciwgazowe, a w szczególności maska 3M. Co warto o niej wiedzieć?

Maska 3M- jak wygląda?

Wiele osób kojarzy maseczki ochronna na twarz jedynie ze standardowymi modelami, wykorzystywanymi przez chirurgów na salach operacyjnych. Niemniej jednak podczas prac lakierniczych, taka maska staje się praktycznie bezużyteczna. W związku z tym, zachodzi potrzeba zastosowania jeszcze skuteczniejszego środka ochrony, maska 3M staje się niezbędna. Jest ona maską całkowicie zabudowaną, a także wyposażoną w najnowocześniejsze systemy filtrujące, dzięki czemu może idealnie zabezpieczać drogi oddechowe pracowników i chronić ich prze toksycznymi oparami i pyłami. Tego typu maska posiada wygodne zapięcie z tyłu głowy, które dodatkowo jest regulowane, więc każdy użytkownik może taką maskę dopasować do własnych preferencji i potrzeb.

Co oznacza 3M?

Każde półmaski przeciwgazowe posiadają odpowiednie oznaczenia. Oczywiście każde z oznaczeń ma za zadanie sprecyzować to, do czego dana maska ma służyć i w jakiej roli sprawdzi się ona najlepiej. Maska 3M oznacza, że została ona wyposażona w specjalne złącze bagnetowe, które oznacza się właśnie symbolem 3M. To właśnie to złącze umożliwia podłączenie do maski asortymentu lekkich, a także i podwójnych elementów filtrujących. Dzięki temu maski te zapewniają jedną z najskuteczniejszych osłon przed szkodliwymi i toksycznymi substancjami, które mogą dostać się do wnętrza naszego organizmu przez drogi oddechowe.

Czy maskę 3M można wykorzystywać wielokrotnie?

Maska 3M jest standardową maską wielokrotnego użytku. Tak więc, choć kosztuje ona nieco więcej niż inne modele masek przeciwpyłowych, jest inwestycją na lata. Oczywiście co jakiś czas trzeba będzie wymienić podłączony do niej asortyment wraz z narzędziami filtrującymi, by zapewnić jej długotrwałe i skuteczne działanie. Maska 3M jest jednak elementem niezbędnym, podczas przeprowadzania prac lakierniczych, w sytuacji gdzie pracownicy narażeni są na kontakt ze szkodliwymi i toksycznymi oparami lub pyłami.