Ostatnie miesiące z racji pojawienia się koronawirusa zupełnie zmieniły wiele aspektów naszego życia. W wielu krajach pojawiły się obostrzenia, a także zmiany w organizacji życia publicznego. Tak naprawdę niemalże nie ma na świecie człowieka, którego w jakiś sposób nowa sytuacja by nie dotknęła.

Maseczki ochronne obecnie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem właśnie z racji niebezpieczeństwa zarażenia koronawirusem. Oczywiście nie tylko w tej sytuacji są używane. To także od dawna stosowane zabezpieczenie medyczne, które pozwala na unikanie wielu niebezpiecznych chorób przenoszonych przede wszystkim drogą kropelkową oraz minimalizować ryzyko zakażeń i zabrudzeń w pracy zarówno z pacjentem, jak i z samym materiałem biologicznym.

Rodzaje masek ochronnych

Maseczki medyczne – zawsze atestowane i zazwyczaj jednorazowe maseczki ochronne dla personelu medycznego to rozwiązanie powszechnie stosowane w praktycznie każdym zakamarku świata. Gwarantują wystarczający poziom zabezpieczenia, który pozwala na wykonywanie zabiegów medycznych w bezpieczny dla pacjenta i osoby wykonującej zabieg sposób. 

Maseczki bawełniane – ich stosowanie jest korzystne w życiu codziennym. Zabezpieczają przede wszystkim całe otoczenie przed emisją zakażeń drogą kropelkową. Rozpowszechnione obecnie z racji epidemii koronawirusa, przed którym stanowią one stosunkowo solidne zabezpieczenie. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że możemy je wykonać w domu również samodzielnie, a prane i czyszczone mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Maseczki z filtrami – To najwyższy rodzaj zabezpieczenia w przypadku chorób przenoszonych drogą kropelkową. To maseczki ochronne, których stosowanie pozwala na wyeliminowanie praktycznie całkowicie ryzyka zarażenia innych osób, a także w połączeniu z goglami ochronnymi i strojem, zabezpieczają również nas samych. To maski stosowane często przez personel medyczny. Ich odmianą również są popularne maski antysmogowe, które posiadają szereg bardzo solidnych filtrów, gwarantujących zabezpieczenie nie tylko przed drobnoustrojami, ale również innymi szkodliwymi czynnikami, jak smog.

W sklepie https://robelit.pl/sklep/budownictwo-przemyslowe/produkty-ochronne/maseczka-ochronna-niemedyczna-jednorazowa znajdziemy wiele maseczek do wyboru – zarówno tych bawełnianych, jak również wykonanych z medycznych materiałów, posiadających atesty.

Czy warto nosić maseczki?

            Tak. Noszenie maseczek minimalizuje ryzyko zachorowania na wiele chorób, ale przede wszystkim zabezpiecza nasze otoczenie przed zarażeniem się od nas. Stanowisko WHO jest jasne. Każda osoba chora, mająca objawy chorób zakaźnych powinna nosić maseczkę.