Lampa wisząca to przeważnie podstawowy element oświetlenia w naszym mieszkaniu. Winien on spełniać funkcje zarówno funkcjonalne, jak również estetyczne – gwarantować właściwą dawkę oświetlenia w mieszkaniu oraz stanowić interesujący dodatek do kompozycji pomieszczenia. Natomiast lampy wiszące, to nie tylko lampy, które idealnie nadadzą się do naszych wnętrz. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się również lampy wiszące zewnętrzne, które idealnie ozdobią, na przykład nas taras, czy też ogród.

Lampa wisząca – co należałoby wiedzieć?

Na co w pierwszej kolejności zwrócić naszą podczas wybierania wiszącej lampy? Ważne jest określenie, do jakiego wnętrza wybierane jest oświetlenie. Odmienna lampa wisząca będzie właściwa do korytarza, odmienna do pokoju dziecka, natomiast także odmienna do kuchni nad stolik lub do altany ogrodowej. Przede wszystkim podstawowym kryterium, na jakie musimy zwrócić uwagę jest decyzja o tymże, czy w pomieszczenie ma znajdywać się jeden, lub parę punktów oświetlenia.

Wiszące lampy ogrodowe są przeważnie wykorzystywane w dwóch pomieszczeniach. Po pierwsze – przy wejściu do domu. W tymże miejscu doskonałym wyjściem jest wykorzystanie lampy z detektorem, jaka zapali się w czasie, kiedy podejdziesz pod drzwi. Lampy ogrodowe wiszące idealnie sprawdzają się także na tarasach oraz werandach.

Doskonała dekoracja ogrodu

Rosnąca popularność oświetlenia zewnętrznego pochodzi z połączenia czynników przydatnych oraz dekoracyjnych. Właściwie dostosowane lampy ogrodowe wiszące pomogą oświetlić obiekt, ułatwiając korzystanie z terenu po zmierzchu i podniosą atrakcyjność ogrodu. Rodzaje z regulacją światła pozwolą z kolei wyeksponować szczególnie dekoracyjne elementy.

Lampy wiszące do ogrodu znajdziesz tutaj: https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zewn-266k/

Lampy wiszące do salonu

Lampy wiszące w salonie są dosyć powszechnym rozwianiem, zwykle stanowią źródło oświetlenia podstawowego. Poleca się typy zapewniające rozrzucone natomiast jednocześnie przytłumione, przyjemne światło, jakie będzie służyć relaksowi oraz nie będzie odbijało się od ekranu telewizora. Do doboru są lampy zarówno z jednym punktem świetlnym i takie składające się z paru związanych ze sobą lamp czy paru niezależnych, dzięki którym można zbudować oryginalną charakterystyczną aranżację.

Lampy do salonu: na co zwrócić uwagę?

Dobierając lampy do salonu, zwróćmy uwagę przede wszystkim na ich rozmiar, materiał oraz światło. Gdy zdecydujemy się na parę lamp w jednym pomieszczeniu, nie muszą być one jednakowe. Najistotniejsze, aby miały ze sobą pewien element wspólny, np. odcień lub artykuł, z którego zrobiony jest abażur. Rozmiar lamp tak naprawdę winien być przystosowany do wielkości salonu. W wypadku niewielkich pomieszczeń zrezygnujmy z ogromnych, wydatnych abażurów, gdyż wprowadzą do pomieszczenia zbędny bałagan.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.lights.com.pl/ – Pstryk, lampy i oświetlenie.