Wybór odpowiedniego łóżka do spania to jedna z najważniejszych decyzji do podjęcia podczas remontu. Odpowiedni materac zapewni wysoki komfort snu, a stylowa rama będzie cieszyła oko. Do tego łóżko wysokiej jakości przetrwa długie lata i zapewni komfortowy odpoczynek. Dobre łóżko to tak naprawdę jeden z warunków dobrego snu. Jak więc wybrać odpowiednie łóżko dla siebie?

Odpowiednia rama

W sklepach meblowych jest dostępna szeroka gama ram łóżek. Popularne są takie wykonane ze sklejki. To najczęściej tanie ramy, które pasują do wielu rodzajów wnętrz, jednak są dość nietrwałe. Z kolei ramy metalowe charakteryzuje wysoka trwałość, za to często niezbyt przyjemna estetyka. Zwykle pasują tylko do surowych lub bardzo nowoczesnych wnętrz. Wyśrodkowaniem między ładnym wyglądem, wysoką trwałością i adekwatną do niej ceną są łóżka drewniane. To rozwiązanie, które sprawdzi się w praktycznie każdym wnętrzu i dopasuje się do większości styli aranżacji. Łóżka drewniane są trwalsze od popularnych sklejek i jednocześnie zachowują znaczące walory estetyczne. Drewniana rama to świetne połączenie designu i trwałości.

Wysokiej jakości materac

Po wybraniu odpowiedniej ramy, należy zwrócić uwagę na materac. Powinien być trwały i dość miękki, jednak nie na tyle, by się w nim zapadać. Najpopularniejsze są materace sprężynowe. Decydując się na taki model, należy odpowiednio skontrolować jakość sprężyn. To od nich w głównej mierze zależy jakość całego materaca. Łóżka drewniane często mają dopasowany do nich materac w komplecie, choć czasem do lepszego modelu trzeba nieco dopłacić. W kwestii podłoża do spania lepiej nie żałować pieniędzy i postawić na jakość.

Piękna pościel

Pięknie zaścielone łóżka drewniane wręcz zachęcają do odpoczynku na nich. Warto zacząć od wyboru odpowiedniego wypełnienia poduszki i kołdry. Można tutaj wyróżnić wkłady syntetyczne i naturalne. Te pierwsze są tanie, nie uczulają i nadają się do prania w pralce, jednak mogą się łatwo nagrzewać, szczególnie podczas gorącego lata. Z kolei wkłady naturalne są wysokiej jakości i zapewniają odpowiednią termoregulację. Najczęściej znajduje się w nich pierze lub puch. Wadą takich poduszek jest z pewnością ich cena oraz uczulanie alergików.

Poszewki, koce i narzuty

Jeśli chodzi o poszewki, latem najlepiej sprawdzą się te z oddychających tkanin, np. bawełny. Niektórzy preferują krepę ze względu na brak konieczności jej prasowania. Oprócz wyboru odpowiednich poszewek do snu, warto również zainwestować w ładną narzutę i kilka poduszek dekoracyjnych, które odmienią nocne posłanie w codzienne miejsce odpoczynku. Zamiast narzuty można również decydować się na koc, który przy okazji będzie przyjemnym okryciem w chłodne zimowe wieczory. Odpowiednio zasłane łóżka drewniane mogą być świetnym miejscem do lektury ulubionych książek czy wieczornego maratonu seriali.