Włoskie kafelki uznawane są za jedne z najbardziej stylowych, a jednocześnie trwałych płytek ceramicznych. To rozwiązanie wybierane jest często do aranżacji miejsc, które mają zachwycić luksusem i estetyką wykonania.

Dlaczego warto wybrać włoskie płytki do hotelu?

Włoskie płytki to precyzja i wytrzymałość – ale Italia na całym świecie kojarzy się także z modą i niebanalnym designem. Wielu znakomitych projektantów ubrań i biżuterii pochodzi właśnie stąd – a dziedziną połączoną z modą i wysublimowanym stylem jest także ceramika i projektowanie wnętrz. Zwłaszcza włoskie kafelki zaskarbiły sobie uwagę na międzynarodowej arenie i zdobyły serca odbiorców zakochanych w blasku i precyzji glazurowanych płytek.

Co najmocniej charakteryzuje włoskie płytki? Przede wszystkim design i technika wykonania. Włoskie kafelki produkowane są i docinane z dużą precyzją, na jaką często nie stać innych producentów kafelek. W ofercie włoskich producentów często można spotkać płytki rektyfikowane, które mają równe krawędzie i są identycznej wielkości, co sprawia, że ich dopasowanie do konkretnej powierzchni jest niezwykle proste. Dzięki ręcznej produkcji i specjalnej technice wypalania, włoskie płytki są także odporne i trwałe. Różne kolory glazury dodają głębi i blasku tym wyjątkowym kafelkom.

Włoskie kafelki do hotelowych łazienek i nie tylko – gdzie jeszcze sprawdzą się włoskie płytki?

Ponieważ włoskie kafelki prezentują sobą blask i ekskluzywność, bardzo często wybierane są między innymi do hotelowych łazienek. Włoskie kafelki do hoteli to oferta salonu bellamica.pl, a ich wybór jest naprawdę duży. W hotelowej łazience włoskie kafelki pokryte glazurą nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru, a dodatkowo sprawią, że pomieszczenie będzie łatwo utrzymać w czystości – glazura bowiem charakteryzuje się odpornością na wodę, a jej śliskość sprawia, że czyszczenie kafelek jest niezwykle proste.

W przestrzeni hotelowej włoskie kafelki sprawdzą się także jako otoczenie basenu. Oprócz blasku i piękna, płytki nadadzą pomieszczeniu szyku i melancholii antycznych wnętrz i sprawią, że goście poczują się wyjątkowo. Warto zainteresować się różnymi wzorami i pomyśleć na przykład o mozaice, która może przedstawiać dowolny wzór.

Oprócz hoteli, włoskie płytki często wybierane są także do restauracji, zarówno do łazienek jak i uzupełnienia sali. Równie często wybierają je także osoby prywatne, które w swojej łazience chcą wprowadzić atmosferę magii i luksusu.

Modne kolory i wzory włoskich kafelek

Kolory i wzory włoskich kafelek, które możemy wykorzystać w przestrzeni publicznej czy prywatnej, zmieniały się na przestrzeni lat. Obecnie królują wzory antyczne, art deco, a także ekspresyjne smugi, układające się na ścianie w abstrakcyjny wzór. Jeśli jednak planujesz położyć włoskie płytki w hotelowej łazience, postaw na kolorystykę, która będzie oryginalna, ale ponadczasowa. Włoskie kafelki to głębia koloru, możesz więc poeksperymentować, lepiej jednak, żeby pomieszczenie było utrzymane w jednej palecie kolorystycznej. Może to być fiolet, turkus czy klasyczny black&white. Ponadczasowe są także mozaiki i motywy antyczne – wybór i możliwości są ogromne i warto poświęcić planowanie aranżacji tyle czasu, ile potrzeba, aby przez wiele lat cieszyć się głębią koloru i pięknym designem włoskich płytek.