Na początek – błyskawiczne zastrzeżenie, czy raczej wyjaśnienie: nie będziemy Państwa namawiali do podwojenia wartości domu przez zamontowanie w nim okien wyprodukowanych w technologii zbliżonej do tytanowego poszycia najszybszego samolotu świata, wzbogaconych o złote klamki delikatnie wysadzane zachęcająco pobłyskującymi brylantami. Okna premium nie wywodzą swojej nazwy z astronomicznej ceny. Najważniejszą ich cechą jest jakość.

Najwyższej klasy stolarka PVC i okna aluminiowe

„Premium” to określenie wywołujące jednoznaczne skojarzenie z czymś z górnej półki, zaawansowanym technologicznie, dostępnym tylko dla wybranych – bo szalenie drogim. W przypadku okien rację bytu mają tylko dwie pierwsze z przytoczonych konotacji. Okna premium charakteryzują się świetnymi parametrami i doskonałymi właściwościami użytkowymi, nie zaś zwalającymi z nóg cenami.

– Kategoria premium oznacza dla nas przede wszystkim niebagatelne korzyści dla klienta. Określamy w ten sposób dopasowane do indywidualnych wymogów i potrzeb projektu konstrukcje najwyższej jakości – wyprodukowane z najlepszych komponentów, z maksymalną dbałością o najmniejsze nawet detale oraz z zastosowaniem wielu innowacyjnych rozwiązań. To wszystko nie musi wszak być związane z astronomicznymi kosztami, zwłaszcza że w tym przypadku nie płacimy za metkę, logo czy etykietę, a za wieloletnie, niezawodne użytkowanie wybranego rozwiązania i cały szereg wartości dodanych – zapewnia Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus.

Warto dodać, że indywidualizacja rozpoczyna się już w momencie wyboru materiału, bowiem oferta klasy premium obejmuje zarówno okna ALU, jak i plastikowe, czyli PVC.

Okna aluminiowe

Oszałamiające właściwości okna premium

Przy całkiem słusznym założeniu, że dokonujemy inwestycji na wiele lat, powinniśmy dokładnie sprawdzić techniczne parametry przymierzanych do projektu konstrukcji. Okna premium uwalniają nas od tego konkretnego kłopotu, z ogromnym zapasem spełniając normy zawarte w regulacjach prawnych.

Dobrym przykładem jest tu współczynnik przenikania ciepła (Uw) – przy określonej przez ustawodawcę wartości minimalnej na poziomie 0,9 W/m2K, w przypadku produktów OknoPlus klasy premium Uw nie przekracza 0,7 W/m2K. To efekt zestawienia właściwych pakietów szybowych z najnowocześniejszymi, nowatorskimi ramkami.

Imponujący poziom komfortu domownikom dają też – wysoka, bo ponad 70% przenikalność naturalnego światła, a także izolacja akustyczna i zabezpieczenia antywłamaniowe.

Okna ALU Reveal

Ciepło spersonalizowane przez okna premium

Utrzymanie odpowiedniego stopnia nagrzania wnętrza zależy przede wszystkim od kompozycji zestawu – ramki plus szyby. Nie wszystkie okna w domu wymagają absolutnie najwyższych parametrów, warto zatem tę kwestię skonsultować z fachowcem.

– Istotny jest stan techniczny budynku, jego usytuowanie względem kierunków świata, źródła grzewcze, ekspozycja na wiatr i wiele innych szczegółów – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – Te informacje pomogą doradcy dobrać rozwiązania optymalne pod względem przepuszczalności energii słonecznej i światła czy przenikalności ciepła – podkreśla ekspert.

Spójrzmy na okna aluminiowe premium – w przypadku rozwiązań OknoPlus ich doskonałe właściwości termiczne zapewniają innowacyjne ramki Swisspacer, będące zarazem wyjątkowym elementem estetycznym – przez idealne docięcie we wnętrzu szyby, w rogu widać perfekcyjne złożenie pod kątem prostym, a nie odstające wypełnienie z brzydką pustą przestrzenią.

Co się zaś tyczy szyb – te tworzą właściwie nieograniczone spektrum indywidualizacji projektu, począwszy od wspomnianej już różnorodności pod względem poszczególnych parametrów, przez liczbę szklanych tafli, po możliwość zastosowania rozwiązań technologicznie zaawansowanych – jak szkło aktywne, zmieniające swoją przejrzystość lub wyposażone w dodatkowe funkcje grzewcze.

Okna aluminiowe premium Genesis

Moc okuć

Ten w sumie niewielki element stolarki może sprawić, że zwykłe okna ALU zmienią się w okna aluminiowe premium. To samo zresztą tyczy się okien plastikowych. Wystarczy na przykład zastąpić tradycyjne rolki ośmiokątnymi grzybkami, które mocno trzymają skrzydła w zaczepach ościeżnic – i radykalnie wzrasta poziom ochrony przed włamaniem, a także wytrzymałość i stabilność całej konstrukcji. Generalnie pewność bezawaryjnego funkcjonowania przez długie lata rośnie wraz ze stopniem staranności i dokładności w montażu oraz możliwości regulacji okucia.

– Przy zakupie okien bardzo rzadko zdarzają się pytania o okucia, a przecież to one mają duży wpływ na ostateczną funkcjonalność przeszkleń, zapewniają komfort ich użytkowania i prawidłową cyrkulację powietrza. Co również bardzo istotne – im są bardziej nietypowe w kształcie i ukryte, tym trudniej będzie sforsować taką przeszkodę włamywaczom. Dlatego warto poruszyć tę kwestię w rozmowie z konsultantem – radzi Dawid Mickiewicz, ekspert OknoPlus.

Okna premium to oszczędność na dłuższą metę

Nowoczesne budownictwo podąża zdecydowanie w kierunku rozwiązań prośrodowiskowych, które jednocześnie powodują realne obniżenie kosztów codziennej eksploatacji. Zatem zanim zdecydujemy się umieścić w projekcie okna aluminiowe lub PCV – zastanówmy się, czy miast stawiać na tradycyjne okna ALU bądź plastikowe nie będzie lepiej odrobinę głębiej sięgnąć do kieszeni i zainwestować w okna premium? Po latach, dokonując bilansu oszczędności, będziemy sobie za to wdzięczni. Otaczający nas świat również.