System odwadniania igłofiltrów pozwala na obniżenie poziomu wód gruntowych w celu stworzenia środowiska pracy dopasowanego do wykopów poniżej lustra wody. To polecane przez ekspertów rozwiązanie znalazło zastosowanie zarówno przy niedużych wykopach, jak i projektach budowlanych na większą skalę. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Rodzaje igłofiltrów

Igłofiltry można podzielić pod kątem rodzaju odwiertów. Jednostopniowe sięgają do podstawowej głębokości, natomiast wielostopniowe doskonale sprawdzają się przy głębokich wykopach. W dodatku igłofiltry dzielą się ze względu na sposób wykonania, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych niuansów technicznych. 

Do popularnych rozwiązań należą przewody polietylenowe o długości 7 metrów oraz średnicy 32 lub 60 mm. Na ich końcach znajduje się filtr siatkowy, a wydajność sięga 1 m³/h. Ta opcja sprawdza się na wielu budowach i jest chętnie wybierana w naszym kraju. Ponadto można postawić na przewody stalowe, które charakteryzują się długością 4-6 metrów oraz średnicą 32 albo 50 mm. Na końcu zamontowane jest ostrze, a wydajność to 1-1,5m³/h. Kolejny wariant to igłofiltry plastikowe PCV o długości od 4 do 6 metrów oraz średnicy 12 mm. W tym przypadku wydajność to 1,2 m³/h.

Najważniejsze zalety igłofiltrów

Podstawowym atutem igłofiltrów jest szybkość montażu. Można je zainstalować przy różnych warunkach gruntu. Ponadto nie są trudne w utrzymaniu, czyszczeniu czy transporcie. Kolejna zaleta to wysoka wydajność oraz i odporność na zamulanie. Tego typu konstrukcje można z powodzeniem modyfikować, a komponenty są łatwo dostępne w sklepach. Pamiętaj, aby zawsze wybierać sprawdzone i polecane przez ekspertów rozwiązania. Dzięki temu uzyskasz pewność, że elementy będą odporne na niskie temperatury oraz na korozję. 

Obecnie można bez problemu wynająć igłofiltry, lecz warto pamiętać, aby postawić na sprawdzone usługi. Wysoką renomą wśród klientów cieszy się firma hamer.pl. To miejsce pracy prawdziwych ekspertów, którzy wykonują perfekcyjne instalacje i zawsze dbają o bezpieczeństwo. Wystarczy zapoznać się z ofertą na stronie internetowej i wybrać opcję dopasowaną do osobistych potrzeb. Przekonało się o tym już wiele osób.

Postaw na sprawdzoną ofertę

Jeśli szukasz skutecznych, a zarazem ekonomicznych metod odwadniania, igłofiltry sprawdzą się doskonale. Za tym rozwiązaniem przemawia przede wszystkim wygoda. Możesz być pewien, że ściany i dna będą stabilne, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa. W dodatku te uniwersalne konstrukcje wykorzystywane są przy przeróżnych projektach. 

Pamiętaj, że nie musisz być ekspertem do spraw systemu odwadniania igłofiltrów, aby wybrać najlepszą propozycję na rynku. Wystarczy skontaktować się z zespołem firmy Hamer, aby uzyskać wiele pomocnych wskazówek. Dzięki temu możesz być pewien, że dokonasz rozsądnego wyboru. Dołącz do wielu zadowolonych klientów!