Dania z rusztu nie mają sobie równych, a ich niepowtarzalny aromat oraz soczystość sprawiają, że z roku na rok rośnie liczba miłośników grillowania. Należysz już do tego grona i marzy Ci się własny grill ogrodowy, przy którym będziecie się gromadzić wraz z rodziną i przyjaciółmi? Jeśli nie znasz się na rodzajach grilli ogrodowych, nie wiesz, jaki grill ogrodowy wybrać oraz który model będzie najlepiej pasował do Twojego otoczenia, poniższe informacje poszerzą Twoją wiedzę w tym temacie.

Gdzie najlepiej kupić grill ogrodowy?

Grill ogrodowy najlepiej kupić w sklepie specjalizującym się w urządzeniach do grillowania uznanych marek, takich jak Weber, Broil King, Napoleon, Campingaz czy Outdoorchef. Z ofertą grilli ogrodowych można zapoznać się online i tą drogą zamówić wybrane urządzenie, ale rekomendujemy odwiedzić taki sklep osobiście. Warto przed zakupem przyjrzeć się z bliska sprzętom, ocenić ich wielkość i obejrzeć dedykowane im akcesoria. A co najważniejsze – w sklepie stacjonarnym do dyspozycji mamy doradcę, który pomoże dobrać grilla ogrodowego do naszych preferencji oraz odpowie na każde pytanie dotyczące urządzeń.

Kiedy wybrać gazowy grill ogrodowy?

Gazowy grill ogrodowy to urządzenie solidnych rozmiarów, dlatego jego zakup polecamy tym, którzy dysponują ogrodem, działką lub chociaż sporym ogródkiem. Każdy gazowy grill ogrodowy wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, wyjątkowo odpornych na zniszczenia i wysokie temperatury, więc jeśli chcesz grillować często i przez cały rok wybierz ten rodzaj grilla. Jeśli ważne jest dla Ciebie to, żeby grillowane potrawy były najzdrowsze, również postaw na gazowy grill ogrodowy, ponieważ to gaz jest najczystszym paliwem w procesie spalania.

Za niepowtarzalny smak dań odpowiada odparowywanie soków i tłuszczów wprost do grillowanej potrawy oraz precyzyjnie kontrolowana temperatura i czas grillowania. Te procesy najłatwiej jest kontrolować w gazowym grillu ogrodowym. Gazowy grill ogrodowy to tak naprawdę mobilna kuchnia, więc przygotujesz na nim wiele różnorodnych potraw w tym samym czasie.

Kiedy wybrać węglowy grill ogrodowy?

Węglowy grill ogrodowy to dobry wybór, kiedy masz mało miejsca na grillowanie, oraz kiedy jesteś zmuszony do częstej zmiany lokalizacji urządzenia. Węglowy grill ogrodowy jest nieporównywalnie lżejszy od gazowego czy elektrycznego, a dzięki temu o wiele bardziej mobilny. Wbrew pozorom na węglowym grillu ogrodowym można przyrządzać bardzo różnorodne dania, a dbanie o odpowiednią temperaturę nie jest wcale trudne. Na wyposażeniu węglowych grilli ogrodowych są powlekane porcelaną ruszty żeliwne oraz termometry odpowiadające za optymalną kontrolę temperatury podczas grillowania. Niejeden model węglowego grilla ogrodowego ma dodatkowe funkcjonalności, umożliwiające przygotowywanie potraw dla sporej ilości osób, więc jest niezastąpiony podczas kameralnych przyjęć. Węglowy grill ogrodowy łatwo się czyści za pomocą dedykowanych akcesoriów.

Kiedy wybrać elektryczny grill ogrodowy?

Elektryczny grill ogrodowy podobnie jak węglowy polecamy osobom, które nie dysponują zbyt dużą powierzchnią. Elektryczny grill ogrodowy jest bardzo poręczny, można go schować w kuchni, a nawet grillować na nim w pomieszczeniu. Z uwagi na niezbyt duże rozmiary urządzenia, na tym grillu nie da się przygotować aż tak wielu potraw, jak na gazowym. Jeśli nie urządzasz licznych przyjęć na dużą liczbę gości elektryczny grill ogrodowy będzie wystarczający.