Gdy z nieba leje się żar, rozstawiony w ogrodzie basen potrafi sprawić, że poczujemy się jak na egzotycznych wakacjach. Pozwala on na niesamowity relaks, wypoczynek i ochłodę wówczas, gdy termometr wskazuje wysokie temperatury. Zakup basenu daje zawsze gwarancję uśmiechu i to nie tylko na twarzach dzieci, lecz także osób dorosłych. Przed jego rozłożeniem trzeba jednak pamiętać o tym, aby przygotować odpowiednie podłoże. Jakie jest najlepsze pod basen stelażowy?

Jak przygotować podłoże pod basen?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się baseny stelażowe. Zapewniają one niesamowitą frajdę i zabawę całej rodzinie, we wszystkie słoneczne i upalne dni. Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest prawidłowe ustawienie basenu.

Bardzo ważne jest to, aby nie stał ona na pochyłości, a grunt pod nim był idealnie równy. Tylko bowiem wówczas korzystanie z basenu jest w pełni komfortowe. Co więcej, można mieć stuprocentową pewność, że pod wpływem intensywnego użytkowania basen nie ulegnie uszkodzeniu. Nierównomiernie obciążony basen z dużą ilością wody, może bowiem przechylić się na jedną ze stron i odkształcić się. Może to doprowadzić do jego nieodwracalnego zniszczenia.

Niezwykle ważne jest zatem to, aby przed rozłożeniem basenu, teren dobrze wypoziomować. Poza tym trzeba zadbać o to, aby grunt, na którym będzie postawiony basen był wystarczająco utwardzony. Tylko bowiem wówczas będzie on mógł wytrzymać znaczny ciężar wody i nie będzie się nierównomiernie odkształcał.

Istotną czynnością jest także dokładne wyczyszczenie tej części gruntu, na której będzie znajdował się basen. Nie mogą na nim znajdować się ostre przedmioty, na przykład w postaci kamieni, gwoździ czy gałęzi, które mogłyby uszkodzić dno.

Idealne podłoże pod basen stelażowy

Basen to taki produkt, który najlepiej jest postawić na równiej trawie, kostce betonowej lub wylewce. Podłożem może też być drobny piasek lub drewniany podest.

Bardzo dobrym wyborem jest kostka betonowa lub wylewka, która to zawsze sprzyja poziomowaniu i stabilności. Takie podłoże można przygotować na stałe i oszczędzić sobie trud i czas, co roku podczas rozkładania basenu.

Trzeba pamiętać o tym, aby nigdy nie stawiać basenu na asfalcie, gdyż wówczas może on się topić pod wpływem wysokich temperaturach.

W ostatnim czasie bardzo często praktykowanym rozwiązaniem jest podkładanie pod basen dobranej na wymiar maty basenowej, agrotkaniny lub geowłókniny. Produkty te doskonale zabezpieczają dno basenu przed gryzoniami oraz stanowią świetną izolację od podłoża. Dzięki nim basen nie oddaje ciepła do ziemi. Kąpiel w prawidłowo rozstawionym basenie stelażowym potrafi zawsze sprawić mnóstwo niesamowitej radości oraz przyjemności.

Jeśli potrzebujesz basenu stelażowego lub odpowiedniego podłoża pod basen, sprawdz ofertę https://basenyogrodowe.pl/.