Pozbywanie się odpadów wielkogabarytowych, pobudowlanych i poremontowych, a także wywóz pozostałości po gruntownych porządkach może być kłopotliwe. Chyba że skorzystasz z usług specjalistycznych firm, które zajmują się odbiorem odpadów z prywatnych posesji. Jedną z usług takich przedsiębiorstw jest wynajem specjalnych pojemników na gruz i odpady – big bagów. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają.

Czym są big bagi?

Big bagi to rodzaj dużych i elastycznych kontenerów w formie wytrzymałych worków. Wykonane są z mocnych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne tkanin  polipropylenowych. Niektóre z nich powlekane są specjalną powłoką, która zabezpiecza przed dostawaniem się wilgoci z zewnątrz, inne zaś nie są powlekane, co zapewnia dostęp powietrza. Niektóre big bagi mogą być wyposażone w dodatkowe wkłady z folii polietylenowej i mieć uszczelnione szwy. Dno worków jest płaskie i kwadratowe, natomiast ich wysokość zależy od pojemności. Dostępne są big bagi z uchwytami pojedynczymi, podwójnymi lub dla lepszej stabilizacji podczas podnoszenia z czterema zaczepami. Jak można dowiedzieć się, odwiedzając stronę internetową działającej w Gdański i na Pomorzu firmy Konbrud – wywóz odpadów, najbardziej popularne, zwłaszcza do odbioru odpadów pobudowlanych i poremontowych są big bagi o objętości 1 m³ i  1,3 m³.

Co można gromadzić i transportować w big bagach?

Big bagi przeznaczone są do przechowywania i transportowania dużych ilości materiałów. Najczyściej używa się ich do gromadzenia materiałów sypkich, pylących i granulowanych takich jak np. piasek, gruz, czy ziemia. Doskonale nadają się do wywozu pozostałości po budowach oraz remontach. Nieocenione są przy gruntownych porządkach, likwidacjach piwnic i strychów. Można w nich gromadzić drobne meble, stare sprzęty, odzież, odpady szklane i inne pozostałości. Big bagi są bardzo wygodne w użyciu, a po złożeniu nie zajmują wiele miejsca i są lekkie.

Kto zajmuje się wynajmem big bagów?

Najkorzystniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem przy składowaniu niezbyt dużej ilości odpadów przez dłuższy czas jest wynajem big bagów. Dostępne są dzięki firmom, które  specjalizują się w wywozie odpadów i śmieci oraz świadczą usługi podstawiania kontenerów na gruz. Dobre firmy tej branży dysponują odpowiednio przystosowanym transportem. Dostarczają kontenery na gruz lub big bagi pod wskazany adres, a po ich napełnieniu odbierają odpady najszybciej, jak to tylko możliwe. W razie potrzeby służą także pomocą i fachowym doradztwem.