Planujesz termoizolację domu? Pamiętaj, że ograniczenie strat energetycznych jest możliwe pod warunkiem, że odpowiednio dobierzesz materiały do ocieplenia oraz zatrudnisz do ich montażu doświadczonego specjalistę. Dowiedz się, jak zdecydować, który z gotowych systemów ociepleń sprawdzi się najlepiej w zależności od Twoich oczekiwań.

Z tekstu dowiesz się:

 • kiedy zdecydować się na ocieplenie domu z systemem Capatect Classic,
 • jakie zalety ma system ocieplenia domu Capatect Longlife,
 • w jakiej sytuacji warto postawić na Capatect Carbon.

Fachowo zamontowane ocieplenie powinno gwarantować wysoką termoizolacyjność budynku, a także trwałość i atrakcyjność elewacji na długie lata. Zwróć uwagę na gotowe systemy ociepleń Caparol Capatect – kompletne zestawy materiałów potrzebnych do wykonania termoizolacji ścian zewnętrznych. Wszystkie ich elementy są kompatybilne, więc nie ma ryzyka, że nie będą do siebie pasować. Każdy z 3 dostępnych systemów ociepleń Caparol Capatect jest energooszczędny i wytrzymały, więc zwiększa komfort użytkowania domu, a także jego wartość.

Trwała elewacja o niepowtarzalnym designie – Capatect Classic

Chcesz ograniczyć straty energii nawet o 60%, a przy tym szukasz systemu ocieplenia, który skutecznie ochroni Twój dom przed czynnikami zewnętrznymi? Postaw na Capatect Classic, czyli klasyczne rozwiązanie marki Caparol, przetestowane przez wielu fachowców i właścicieli domów oraz innych budynków w całej Europie.

Dzięki Capatect Classic zyskujesz także:

 • możliwość zastosowania wybranego materiału izolacyjnego – płyty styropianowej lub wełny mineralnej (warto skonsultować ten wybór z wykonawcą),
 • możliwość stworzenia elewacji o niepowtarzalnym kolorze, przy użyciu farb elewacyjnych w intensywnych i trwałych odcieniach,
 • szansę na stworzenie elewacji z charakterystycznym efektem, np. betonu czy drewna – za pomocą tynków o różnych strukturach i nowoczesnych technik dekoracyjnych.

Fasada odporna na trudne warunki – Capatect Longlife

Jeśli masz zamiar zainwestować w ocieplenie domu, które będzie zawsze czyste i odporne nawet na trudne warunki atmosferyczne, zwróć uwagę na Caparol Capatect Longlife. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jeden z najlepszych systemów ociepleń budynków, który zapewnia oszczędność energii i komfort cieplny domu na długie lata. To możliwe dzięki innowacyjnej kombinacji warstwy zbrojonej wzmocnionej włóknami węglowymi i silikonowego tynku.

Wśród innych zalet Capatect Longlife znajdują się też:

 • czystość elewacji – dzięki samoczyszczącej powłoce z technologią Caparol Clean Concept®,
 • ochrona przed pękaniem i uszkodzeniami mechanicznymi nawet w silnie obciążonych miejscach budynku – za sprawą wspomnianej warstwy zbrojonej,
 • bezpieczne rozwiązanie dla wykonawcy – dzięki bezpyłowej technologii DUST FREE użytej w masie szpachlowej.

Niezniszczalna elewacja w dowolnym kolorze – Caparol Carbon

Marzy Ci się czarna elewacja domu, ale martwisz się, że tak niestandardowe rozwiązanie będzie się wiązało z mniejszą trwałością? Wcale nie musi tak być! Capatect Carbon to system ocieplenia o najwyższej dostępnej na rynku trwałości, który chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi każdą elewację – również tę ciemną. Producent nie bez powodu oferuje na niego aż 15-letnią gwarancję!

Capatect Carbon to najwyższej jakości rozwiązanie systemowe, które gwarantuje dodatkowo:

 • duże możliwości aranżacyjne związane z kolorem fasady,
 • wysoką estetykę wyglądu elewacji dzięki samoczyszczącej powłoce Caparol Clean Concept®,
 • najwyższy komfort cieplny, jaki może zagwarantować termoizolacja.

Systemy ociepleń ścian zewnętrznych CaparolCapatect to wygodne rozwiązanie do każdego domu. Zastanów się nad tym, który z dostępnych wariantów najbardziej pasuje do Twoich wymagań i przekonaj się, jak system ociepleń podniesie komfort cieplny w Twoim domu.