Z roku na rok trendy wnętrzarskie ulegają mniejszym lub większym zmianom. Dotyczy to zarówno stylu, jak i kolorystyki, które zaczynają królować w naszych mieszkaniach. Jedną z silniejszych tendencji, którą możemy zaobserwować w ostatnich latach jest wykorzystanie srebra w urządzaniu przestrzeni. Jak go wykorzystać, by pomieszczenia nie wyglądały tandetnie, a raczej emanowały elegancją i luksusem?

Jak wykorzystać kolor srebrny?

Kolor srebrny stanowi chłodną, metaliczną barwę, która bazuje na szarościach. Są to zarówno jasne tonacje niemal zbliżone do bieli, jak i te ciemniejsze, które na myśl przywodzą grafit. Natomiast w dalszym ciągu są połyskujące. Srebro wprowadza do wnętrz wiele szlachetności i elegancji, które sprawiają, że otrzymujemy luksusowe apartamenty. Równocześnie pomieszczenia są rozświetlone i jaśniejsze. Kolor ten świetnie odbija światło, dzięki czemu możemy optycznie powiększyć przestrzenie i sprawić, że będą wyglądać na bardziej przestronne. Możemy go zastosować w przeróżny sposób. Rewelacyjnie sprawdzi się zarówno na dodatkach oraz meblach, jak i ścianach. Z roku na rok staje się to bowiem coraz silniejszym trendem. Dobrze sprawdza się w stylistyce glamour, w której srebro pełni niezwykle ważną rolę. Jeśli dysponujesz dość sporym pomieszczeniem, możesz wybrać jaśniejszy lub ciemniejszy odcień, który bez wątpienia będzie prezentował się bardzo efektownie. Natomiast mając niewielki pokój decyduj się raczej na jaśniejsze tonacje wpadajace w biel.

Gdzie sprawdzą się srebrne dodatki?

Srebrne dodatki mogą znaleźć się w niemal każdym pomieszczeniu w naszym mieszkaniu. Chcąc wykorzystać je w salonie będą rewelacyjnie prezentować się w towarzystwie luster lub szklanych powierzchni. Nadaje to wnętrzom dużej dawki szlachetności. Jeżeli zdecydowałeś się na styl glamour możesz również postawić na srebrne lampy czy to sufitowe, czy wolnostojące. Świetnie będą wyglądać te o przezroczystych kloszach. W łazience dobrze jest zdecydować się na płytki w tym kolorze. Dzięki ich wykorzystaniu optycznie powiększysz pomieszczenie. Dopasowując do tego klasyczne, srebrne baterie bądź uchwyty do szafek będzie to wyglądało spójnie i niezwykle efektownie. Trzecim z pomieszczeń, w którym warto wykorzystać srebro jest sypialnia. Pięknie będzie wyglądać tu toaletka z lustrem w ramie o tym kolorze. Możemy zdecydować się również na połyskującą ścianę za zagłówkiem łóżka.

Z czym zestawiać kolor srebrny?

Wiedząc gdzie warto wykorzystać kolor srebrny, dobrze jest również mieć świadomość z czym go łączyć, by prezentował się jeszcze lepiej. Pasuje on do wielu barw, ponieważ jest kolorem stosunkowo neutralnym. Natomiast, jeśli chcemy by pomieszczenia przywodziły na myśl luksusowe apartamenty, możemy postawić między innymi na pudrowy róż czy jasny fiolet. Są to barwy bardzo silnie osadzone w dzisiejszych trendach i rewelacyjnie prezentujące się we wnętrzach. To modne połączenie stworzy chłodną i świetlistą przestrzeń. Kolorem uzupełniającym może być na przykład krystaliczna biel. Drugim zestawieniem może być połączenie srebra i czerni. To z pewnością jeden z najbardziej eleganckich motywów, który wprowadzi do mieszkania wiele luksusu. Będzie wyglądać klasycznie i uniwersalnie, a zastosować to możemy zarówno w salonie, jak i łazience. Trzecią kompozycją może być srebro oraz granat, które świetnie sprawdzą się między innymi w sypialni. Lekkie srebro i głęboki granat nie pozwolą przejść obok takiego pomieszczenia obojętnie.