Dom powinien kojarzyć się z bezpieczeństwem i odpoczynkiem, miejscem, do którego chętnie wracamy. Taki obraz domu kształtują w dużej mierze przedmioty, którymi się otaczamy oraz wnętrza, gdzie chętnie spędzamy czas. Klimat danego pomieszczenia tworzą z pozoru nieistotne drobiazgi – rośliny, obrazy, kolory ścian czy dywany. Harmonijne zestawienie wszystkich elementów bywa trudną sztuką, ale końcowy efekt ma pozytywny wpływ na samopoczucie.

Inspiracja, pomysł, pasja

O wystroju wnętrza decyduje wiele czynników, panująca aktualnie moda to tylko jeden z nich. Trwalsze podłoże dla aranżacji wnętrz stanowi ulubiony kolor, motyw przewodni (rośliny lub zwierzęta, starożytne cywilizacje, kosmos) lub zainteresowania i hobby domowników.

Jednym z kluczowych elementów wystroju pokoju jest dywan. Zróżnicowana oferta pozwala dostosować dywan do naszych potrzeb. Minęły już czasy, gdzie wszędzie dominował jeden wzór i zestaw kolorów i nic do siebie nie pasowało. Obecnie nawet orientalne wzory dywanów prezentują się nowocześnie i mogą być śmiało ozdobą niejednego salonu. Do wyboru mamy dywany o zróżnicowanej fakturze, ciekawym kształcie, dostępne w wielu kolorach i wykonane z najlepszych surowców.

Dywan w salonie nie musi zajmować całej wolnej przestrzeni. Możemy postawić na minimalizm i umieścić nieduży dywan w pobliżu kanapy czy foteli. Puszysta i miękka wersja może zaś stanowić miejsce odpoczynku czy relaksu przed TV.

Gdy naszą pasją są zwierzęta domowe nie musimy rezygnować z dywanu w obawie przed zniszczeniem. W ofercie znajdziemy wersje wodoodporne i łatwe do utrzymania w czystości. Nie ma informacji jak długo dywan opiera się zębom młodych psów, więc raczej nie testujmy tego na własną rękę na szczeniakach.

Wczoraj i dziś

Moda na dywany właściwie nie przemija. Zmienia się kolorystyka, wzornictwo, jakość surowca, kształt, ale chętnych nie brakuje. Dywany dostosowały się do potrzeb klientów i dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii produkcji można używać ich nawet w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Nowa aranżacja salonu nigdy nie była łatwiejsza – wystarczy położyć dywan i już widać różnicę.

Dywan jest nie tylko elementem dekoracyjnym. Ma wpływ na temperaturę w pomieszczeniu, tłumi hałas oraz chroni podłogę przed uszkodzeniem. Warto również pamiętać o kojącym dotyku, gdy postawimy na nim bosą stopę. Dywan pasuje do każdego wnętrza i do każdego stylu. Był ozdobą mieszkań naszych babć, mam, a teraz naszych, a sama już nazwa kojarzy się z domowym komfortem.

Własny styl

Swoboda łączenia stylów i fantazja w doborze materiałów dały początek stylowi etno. Osoba z duszą artysty powinna docenić  dywany boho, które nawiązują do kultury ludowej. Dywany sznurkowe, z wzorami etnicznymi czy z frędzlami tworzą niepowtarzalny klimat, podkreślają wyjątkowość wnętrza. W takim pomieszczeniu można się poczuć swobodnie i otworzyć na duchowe doznania.

Aranżacja salonu powinna być zgodna z naszym charakterem, budzić pozytywne emocje i uczucia. Dlatego przy urządzaniu wnętrza warto kierować się własnymi potrzebami, a nie ślepo podążać za modą.