Firanki to element, który dopełnia wystrój sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego. Możemy zakupić gotowe firany lub uszyte na wymiar. Warto pamiętać, że gotowe firanki są z reguły tańsze, a do ich zakupu wystarczy sklep online. Z kolei, jeśli nasze okna są niestandardowe, zasłony i firanki możemy spersonalizować zgodnie ze swoimi potrzebami. Na rynku czeka na nas szeroki wybór firan, które idealnie wpiszą się w obowiązujące trendy w aranżacji. Różnią się kolorem, materiałem i sposobem wykończenia. Dostępne są w różnych wzorach i przystępnych cenach.

Czy w salonie potrzebne są firanki?

Choć firanki nie są w salonie elementem obowiązkowym, to pozwalają dbać o naszą prywatność i dają poczucie intymności. Sprawiają, że wnętrza stają się ciepłe i przytulne. Podkreślają walory aranżacji wnętrz i dopełniają przestrzeń. Brak firanki powoduje, że mamy wrażenie niepełnego wystroju. Wprowadza poczucie tymczasowości, jak podczas remontu. Wchodząc do salonu bez zasłon i firanek mamy wrażenie, że czegoś brakuje. Wnętrze wydaje się puste. Dobrze dobrana firanka nada ton stylizacji pokoju i sprawi, że poczujemy przysłowiowe, domowe ognisko. Firany posiadają nie tylko walory estetyczne, ale również praktyczne. Budują atmosferę prywatności, a każdy kto spróbuje przez nie podglądać, zobaczy w szybie swoje odbicie. Wnętrze naszego salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego pozostanie tajemnicą. Warto o tym pamiętać w szczególności, jeśli mieszkamy na parterze lub odległości między sąsiadującymi blokami są niewielkie. 

firany do salonu

Jakie firanki wybrać?

Wybierając firanki do salonu, czy sypialni, trzeba rozważyć dostępne możliwości i dopasować je do swoich potrzeb. Warto w tym celu wejść na stronę kasandra.com.pl. W ofercie znajdziemy szeroki wybór firanek gotowych lub szytych na miarę. Materiał, z którego zostały uszyte, ma ogromne znaczenie. Do wyboru mamy między innymi klasyczne tkaniny żakardowe, które charakteryzuje brak konieczności prasowania i szeroki wybór oryginalnych wzorów. Popularne są również tiule lub markizety, czyli firanki wykonane z bardzo drobnej siateczki, która jest odporna na zagniecenia. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się firany z woalu, który idealnie się układa. Jest to tkanina bardzo miękka i lejąca. Świetnie sprawdza się do wszelkiego rodzaju upięć w oknach. 

Sprawdzone rady, czyli postaw na funkcjonalność 

Na etapie planowania zakupu trzeba przewidzieć funkcjonalność naszych firanek. Mamy do wyboru dwie opcje: stałe upięcia wokół okien lub swobodne przesuwanie firanek na karniszu. Jeśli skłaniamy się w stronę opcji drugiej, idealnie sprawdzą się niegniotące tkaniny.