Odpowiednie położenie glazury w łazience jest bardzo ważne. Łazienkę możemy odnawiać co jakiś czas. Najważniejsze jest jednak, by glazura, która jest przez nas położona, była trwała i w odpowiednim kolorze.

Co wchodzi w skład usług glazurniczych?

Położenie płytek w łazience może przebiegać w różny sposób. Dużo zależy od tego, czy łazienka była wcześniej obłożona płytkami i po prostu chcemy wymienić kafelki, czy do nowego pomieszczenia dobieramy odpowiednią glazurę zupełnie od zera. Jeśli musimy wcześniej zdjąć płytki ze ściany i podłóg, praca potrwa nieco dłużej. Trochę więcej o usługach glazurnika przeczytasz na glazurnik-katowice.pl/kategoria/glazura-do-lazienki. Zarówno samo kładzenie kafelków, jak i prace związane z przygotowaniem podłoża wymagają czasu i precyzji.

Aby odpowiednio wykonać usługę, glazurnik musi odłupać ze ściany stare kafelki. Następnie należy wyczyścić pozostałości kleju i wyrównać ścianę. Często będzie do tego niezbędny papier ścierny i szlifierka. Dopiero kiedy ściana jest gładka możemy ponownie przykleić za pomocą specjalnego kleju kafelki. Przestrzenie między nimi należy wypełnić fugą.

Ile bierze glazurnik za łazienkę w 2021 roku?

Od kilku miesięcy dużo się mówi o wysokich cenach remontów. Faktycznie, koszty zarówno materiałów budowlanych, jak i usług, wzrosły w pandemii o około 8- 10 procent. Obecnie szacuje się, że ceny usług glazurniczych w 2021 roku wahają się od 80 do nawet 110 złotych za metr kwadratowy. I warto tutaj zaznaczyć, że jest to często samo ułożenie kafelków wraz z fugowaniem, natomiast nie bierze się pod uwagę kosztów wyrównywania ścian oraz samych płytek. Najlepiej więc spróbować kupić niedrogie kafelki samemu. Ceny płytek są różne – może to być 20 złotych za metr kwadratowy, zdarzają się jednak płytki nawet po 80 – 100 złotych. Warto poszukać w sieci tanich, używanych kafelków – wiele osób chce zmienić wygląd swojej łazienki i jeśli płytki, które zostają po takim remoncie są w dobrym stanie, często udostępniają je za darmo lub po kosztach.

Podsumowując, kwestia ceny za usługi glazurnicze w 2021 – jak w każdym poprzednim roku – zależy od metrażu łazienki. Nawet w małej łazience należy się jednak liczyć z kwotą na pewno powyżej tysiąca złotych – często jest to kilka tysięcy złotych.

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się na kolorami i wzorami kafelków, warto zadać sobie pytanie, na jaki czas takie kafelki mają pozostać ozdobami w Twojej łazience. Jeśli chcesz zmienić wystrój pomieszczenia na kilka lat, możesz dać się ponieść fantazji. Natomiast jeśli chcesz odnowić łazienkę „na dużej”, warto postawić na klasykę. Dobrym pomysłem będzie urządzenie łazienki w stylu glamour – możesz to zrobić wybierając płytki w pastelowych lub nasyconych kolorach, takich jak miętowa zieleń czy głęboka czerwień. Często wybierane są także rozwiązania antyczne, mozaiki i delikatne, geometryczne wzory. Jeśli jednak nie jesteś fanem kolorów, postaw na styl black&white.