Planując remont mieszkania, można trafić na wiele przeszkód. Nagle okazuje się, że pion kanalizacji znajduję się w niekorzystnym miejscu, a poprzedni lokator zamurował dziwne elementy w ścianie. Takie niespodzianki potrafią zmrozić krew w żyłach. Dodatkowo mając mały metraż, trzeba walczyć o każdy centymetr przestrzeni.

Zaczynając remont łazienki

Zanim przejdzie się do wyburzania ścian lub wynoszenia obecnych elementów wnętrza, trzeba dokładnie przemyśleć i zaprojektować całe pomieszczenie. Jest to niezbędne, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas remontu. Projekt łazienki powinien pomóc w zachowaniu funkcjonalności każdego centymetra. Trzeba wziąć pod uwagę metraż, ulokowanie ścian i okna jeżeli jest. Należy zmierzyć pomieszczenie wzdłuż i wszerz zapisując wszystkie wymiary, pomoże to w rozmieszczeniu nowych elementów wnętrza.

Projektowanie nowej łazienki

W tym momencie trzeba zastanowić się jakie elementy wymagają poprawy, czy chce się mieć wannę lub prysznic, a może jedno i drugie. W którym miejscu powinna stać ścianka a w którym umywalka. Jeżeli nie posiada się odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia w projektowaniu łazienek, można skorzystać z pomocy perfectspace.pl. W tym miejscu można uzyskać wiele niezbędnych porad i inspiracji. Można dowiedzieć się między innymi, jak prawidłowo ulokować wannę. Możliwości przestrzenne pomieszczenia decydują o umiejscowieniu wanny w łazience:

  • duży metraż łazienki pozwala na umieszczenie wanny na środku pomieszczenia
  • w mniejszych łazienkach najczęściej wanna znajduje się w narożniku lub pod oknem. Dodatkowo aranżację można wspomóc o szklany parawan
  • wanna w narożniku nie musi być standardowa — można dobrać wannę o kształcie asymetrycznym

Przeglądając stronę internetową znajdzie się całe mnóstwo ciekawych porad jak radzi specjalista ds aranżacji wnętrz z firmy Perfect Space w projektowaniu łazienek i innych pomieszczeń.

“Wybierając wannę do łazienki, musisz kierować się przede wszystkim wygodą.”

Jaką wannę wybrać do łazienki

Dobrze jest jednokrotnie zainwestować w dobrej jakości wannę. Będzie się z niej korzystać nawet przez kilka lat. Dzisiaj producenci cały czas tworzą nowe modele wanien, więc ciężko jest którąś wybrać. Dlatego, żeby uniknąć dodatkowych niespodzianek, specjaliści z Perfect Space przygotowali listę, z której można skorzystać, opisują również jak prawidłowo umieścić wolnostojącą wannę.