Rynek pomp ciepła w Polsce i innych krajach rozwija się naprawdę dynamicznie. Właściciele nowoczesnych budynków cenią te urządzenia za niezawodność ich pracy, brak konieczności obsługi i za możliwość wniesienia do domowego budżetu sporych oszczędności. Właśnie zastanawiasz się nad wyborem pompy? Skorzystaj z pomocy specjalistów w doborze oraz w montażu urządzenia. Dowiedz się więcej.

Powietrzna pompa ciepła: wersja split czy monoblok? 

Działanie powietrznej pompy ciepła zwykle jest porównywane do pracy lodówki. Pompa nie chłodzi jednak tak jak lodówka, lecz grzeje, a zimne powietrze pozostawia na zewnątrz. Do pozyskiwania ciepła w tym przypadku wykorzystywane jest powietrze – darmowe i zawsze dostępne naturalne źródło ciepła. Ale żeby pompa w ogóle mogła pracować, niezbędny jest też prąd elektryczny. Warto w tym miejscu rozważyć instalację fotowoltaiczną, co pozwoli na osiągnięcie szybkiego zwrotu z inwestycji. 

Pompy ciepła mogą występować w wersji split i monoblok i co za tym idzie, różnić się swoją budową. Pompa typu split zbudowana jest z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Natomiast pompa monoblok to tylko jedno urządzenie ze wszystkimi wbudowanymi elementami – ze względu na taką konstrukcję jej instalacja przebiega znacznie szybciej. Przy wyborze ważne jest uwzględnienie nie tylko rodzaju urządzenia, ale i jego producenta. Znana marka, która specjalizuje się w dostarczaniu pomp ciepła, może zagwarantować najlepszą jakość. 

Kompleksowa usługa: dobór urządzenia, montaż, włączenie

Niezależnie od wybranego rodzaju pompy otrzymuje się niezawodne urządzenie, które wykorzystuje odnawialne źródło energii, a przy tym nie generuje spalin czy zanieczyszczeń. Dziś te środowiskowe aspekty są niezwykle ważne, a na liście kryteriów znajdują się zaraz obok niskich kosztów eksploatacji, wygody obsługi i pewności bezpieczeństwa. Decydując się na montaż pomp ciepła, udaje się harmonijnie połączyć własne potrzeby i oczekiwania dotyczące ogrzewania z realną troską o środowisko naturalne. 

Szukając wsparcia w doborze i instalacji pomp, najlepiej odwiedzić stronę NaSwoim.com.pl – to specjaliści działający w branży budowlanej, grzewczej i OZE od 2015 roku. Najlepszym potwierdzeniem ich fachowej wiedzy, doświadczenia i przyjaznego podejścia są pozytywne opinie zadowolonych klientów indywidualnych i firm. Do dyspozycji osób zainteresowanych innowacyjnymi systemami grzewczymi są kompleksowe usługi. W przypadku pompy są to: pomoc w wyborze urządzenia, montaż i uruchomienie. Ze wsparcia specjalistów korzystać można na każdym etapie współpracy, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony NaSwoim.com.pl, do zapoznania się z całą ofertą (warto sprawdzić również takie rozwiązania jak folia grzewcza pod panele) oraz do obejrzenia najnowszych realizacji. Znajdziesz tam przykłady realizacji z obiektów mieszkalnych, biur, sklepów, placówek czy instytucji, wzbogaconych o krótkie opisy i prawdziwe zdjęcia.