Elektrozaczepy to często niezbędne elementy w przypadku nowoczesnych furtek, które otwierają się w sposób automatyczny. Ważne jest jednak, aby je odpowiednio dobrać. Jaki elektrozaczep do furtki jest odpowiedni? W jaki sposób zamontować elektrozaczep? Na jakie potencjalne problemy musimy być przygotowani? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znaleźć można w poniższym wpisie, który rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Jaki elektrozaczep do furtki jest odpowiedni?

Część osób decyduje się na zakup domu jednorodzinnego. W dzisiejszych czasach poszukujemy nowoczesnych rozwiązań, dlatego prędzej czy później możemy zainteresować się kontrolą otwierania furtki za pośrednictwem przycisku. W tym przypadku niezbędny jest oczywiście elektrozaczep do furtki, który powszechnie znany jest również jako elektrozamek. Jest on w stanie fizycznie zablokować bądź odblokować furtkę, w zależności od naszego postępowania. Na rynku znajdziemy jednak wiele rodzajów elektrozaczepów. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy awersyjne i te zasilane za pośrednictwem 12V stałego napięcia. Niektóre egzemplarze charakteryzują się wyłącznikiem i pamięcią. Ten pierwszy to mechaniczny przełącznik, który umożliwia stałe otwarcie. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy wielokrotnie w krótkim czasie będziemy przechodzić przez furtkę. 

W jaki sposób zamontować elektrozaczep?

Elektrozaczep do furtki powinien być również odpowiednio zamontowany. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowana czynność. Wykorzystuje się w tym celu dwie śrubki, które przykręca się do elementu mocującego. Niekiedy dla klientów oferowane są specjalistyczne blachy montażowe, które charakteryzują się zróżnicowanymi kształtami. Mogą być one dobierane indywidualnie lub przez doświadczonych instalatorów. Podłączenie polega wówczas na przykręceniu żyłek do zacisków. Takie czynności powinny być jednak wykonywane przez specjalistów, bowiem jeśli czynność zostanie wykonana w sposób nieodpowiedni, wówczas narażeni jesteśmy na poważne straty. 

Na jakie potencjalne problemy musimy być przygotowani?

Bardzo istotna jest kwestia napięcia zasilania. W sytuacji, gdy elektrozaczep do furtki zasilany jest jest 12V, to duże odległości mogą sprawić, że napięcie spadnie poniżej 10V. W praktyce oznacza to, że będą pojawiać się problemy z otwieraniem. Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie zasilacza, który posiada regulowane napięcie. Nie uszkodzi elektrozaczepu, a może rozwiązać potencjalne problemy.