Obecnie ceny nieruchomości osiągają poziomy niespotykane od lat. Problem mieszkaniowy dotyczy wielu osób, a jak wiadomo każdy z nas chce mieć własny kąt. Dom bez pozwolenia 70m2 to rozwiązanie, dzięki któremu każdy może stać się dumnym posiadaczem własnego domostwa.

Dom bez pozwolenia do 70m2


Jak wiadomo, od tego roku zmieniły się przepisy budowlane. Od teraz możliwa jest budowa domu do 70 m 2 bez konieczności uzyskania pozwolenia. Każdy kto chce zostać inwestorem musi jedynie zgłosić budowę domu i nie potrzebuje do tego zgody organów budowlanych.
Każdy zainteresowany tego typu inwestycją powinien sprawdzić broszurę dostępną na stronie rządowej. Jednym z wymogów, bez którego dom nie może zostać wybudowany jest to, że musi on być na działce tego samego właściciela, który będzie też właścicielem domu


Według zasad na działce o powierzchni 500 metrów kwadratowych można postawić jeden taki dom. Co ważne, do budowy takiego domu potrzebne będzie również udowodnienie prawa do dysponowania nieruchomością gruntową, na której znaleźć ma się domek. Nieruchomość ta ma być przeznaczona na cele budowlane, jeśli nie jest ona objęta planem zagospodarowania przestrzennego to bez problemu odpis z urzędu można uzyskać do trzech tygodni.

Budowa domu do 70 m 2 – pierwsze kroki


Aby móc skorzystać z tego ciekawego programu należy posiadać wszystkie dokumentu. Jednym z nich jest oświadczenie o tym, że ma się prawo do nieruchomości, na której stać na budynek mieszkalny. Prawo to musi stanowić, że nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę. Dom bez pozwolenia 70m2 to szansa dla każdego kto nie chce przechodzić przez długą procedurę pozwoleń na budowę normalnego domu. Do budowy takiego domu bez pozwolenia, wymagane jest również posiadanie projektu zagospodarowania działki lub też terenu. Drugim ważnym dokumentem będzie projekt architektoniczno-budowlany, który zdobyć trzeba na własną rękę, korzystając z pomocy biur architektonicznych. Jeśli dom nie znajduje się na planie zagospodarowania przestrzennego to bez problemu wystarczyła będzie tylko decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu.


Z uwagi na fakt, że nieruchomość ma być przeznaczona tylko do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych, wymagane będzie złożenie oświadczenia potwierdzającego fakt, iż budowa ma na celu zaspokojenie tychże potrzeb. Jeśli nie korzysta się z pomocy firmy budowlanej to należy mieć na uwadze, że cała odpowiedzialność spoczywała będzie na inwestorze. Dom bez pozwolenia 70m2 to zdecydowanie najlepsza szansa na stanie się posiadaczem własnych czterech kątów przy stosunkowo niższych cenach.