Nowoczesne pergole ogrodowe – przygotuj się na długie, letnie wieczory!

Tego lata już na pewno będziesz spędzał więcej czasu na zewnątrz. Każdego roku tak mówisz, ale albo pogoda jest nieprzyjazna, albo po prostu nie masz na to ochoty ze względu na krajobraz, jaki widzisz w ogródku. Możesz to jednak zmienić, z pomocą przyjdą nowoczesne pergole ogrodowe, które zapewnią osłonę przed deszczem, ale również prywatność, jeśli tego będziesz oczekiwał. Dowiedz się o nich wszystkiego, czytając ten artykuł!

1. Nowoczesne pergole ogrodowe – jakie są ich zalety?

2. Warianty konstrukcyjne pergoli ogrodowych

3. Pergole tarasowe na wymiar – czy to możliwe?

Szukasz sprawdzonego sposobu na zadaszenie części tarasu? Może chcesz uzyskać nieco więcej prywatności lub ochrony przed słońcem, deszczem, czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi? Z pomocą przyjdą nowoczesne pergole ogrodowe, o których dziś nieco napiszemy. Z pewnością po przeczytaniu tego artykułu, chętnie skorzystasz z tego rozwiązania!

Pergole tarasowe na wymiar

Nowoczesne pergole ogrodowe – jakie są ich zalety?

Jest ich naprawdę sporo, ale tą najbardziej praktyczną jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi, między innymi promieniami słonecznymi, deszczem, wiatrem, a nawet gradem i śniegiem! Co więcej, to nie tylko ochrona, konstrukcja nowoczesnych pergoli ogrodowych została stworzona tak, aby opady, czy wiatr nie ingerowały w walory estetyczne pergoli! Czy to koniec? Oczywiście, że nie! Stosując parawany boczne (te częściowe lub całkowite) masz szansę nieco odgrodzić się od podglądaczy, czy nielubianych sąsiadów, jeśli tylko tego chcesz. Co więcej, w najnowocześniejszych rozwiązaniach istnieje możliwość rozsunięcia dachu, aby zakosztować ciepłych promieni słonecznych, kiedy tylko sobie tego zażyczysz. Dodatkowe, zadaszone miejsce na tarasie zawsze się przyda. Możesz tam na przykład zjeść obiad niezależnie od pogody lub rozpalić grilla nawet kiedy pada deszcz. Nie można zapomnieć o przyjęciach pod chmurką, nawet kiedy ulewa nie przestaje dawać o sobie znać! Nie można zapomnieć o tym, że taka konstrukcja jest także czymś w rodzaju dekoracji dla Twojego ogrodu. Nowoczesne pergole ogrodowe prezentują się znakomicie, a co ważne istnieje możliwość pomalowania ich proszkowo na każdy kolor, sam wybierzesz jaki!

Warianty konstrukcyjne pergoli ogrodowych

Przede wszystkim pergola metalowa może być wolnostojąca lub przyścienna. Czym się one różnią? To oczywiste, jedna może być umieszczona jedynie przy ścianie, drugą możesz postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie! Podzielić je można także na te z zadaszeniem rozsuwanym lub stałym. Nie można zapomnieć o ściankach bocznych, które mogą być, ale nie muszą. One także często są rozsuwane lub stałe. Jak sam widzisz, nowoczesne pergole ogrodowe występują w wielu wariantach. Bez problemu znajdziesz taki, który spełni Twoje wszelkie oczekiwania!

Pergole tarasowe na wymiar – czy to możliwe?

Oczywiście, że tak! Dzięki temu rozmiar pergoli dopasujesz do wielkości Twojego tarasu. Ponadto możesz mieć znaczący wpływ na to, jak dużo miejsca zajmie w Twoim ogrodzie, jeśli ma to być konstrukcja wolnostojąca. Pergole tarasowe na wymiar sprawdzą się dosłownie wszędzie, bo mogą mieć każdą wielkość. Jeśli Twój taras ma zaledwie metr szerokości, nic nie szkodzi, takie nowoczesne pergole ogrodowe także można stworzyć, co więcej, konstrukcja większa nie będzie przeszkodą podczas projektowania i konstruowania! Dzięki temu możesz postawić na rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, wymagań, ale i możliwości finansowych!