Nowoczesne systemy ogrzewania i chłodzenia stały się nowym standardem w nieruchomościach premium oraz budownictwie komercyjnym. Ich zastosowanie ma bowiem wiele unikalnych zalet, począwszy od ergonomii i wydajności, a skończywszy na możliwości zdalnego sterowania i optymalizacji kosztów. Wyjątkowym rozwiązaniem są systemy Aircon, tworzone przez renomowanego producenta Panasonic.

Systemy ogrzewania i chłodzenia – zalety

Rozwiązania pozwalające na utrzymanie optymalnej temperatury w budynku cieszą się coraz większą popularnością zarówno w budownictwie komercyjnym, m.in. biurowcach i lokalach użytkowych, jak i w przypadku osób poszukujących optymalnych rozwiązań do swojego domu. Pozwalają bowiem utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniach bez względu na klimat i porę roku, będąc przy tym niemal bezobsługowymi. Instalacja systemu takiego jak Aircon nie wymaga także przyłączenia do większej sieci, np. gazowej, co znacznie usprawnia proces montażu i jego czasochłonność. 

Rozwiązania Aircon dla Twojego domu

Dzięki nowoczesnym technologiom, wykorzystywanych m.in. przez pompy ciepła, możliwe jest osiągnięcie wyjątkowej efektywności, bez konieczności zaniechania troski o środowisko. Przykładowo: pompy ciepła powietrze – woda, takie jak Aquarea pozwalają na uzyskanie do 80% energii cieplnej z powietrza atmosferycznego, dzięki czemu są bardzo ekologiczne. Ich wykorzystanie eliminuje konieczność zamontowania dodatkowej klimatyzacji, nadają się bowiem także do chłodzenia pomieszczeń.

W przypadku domów jednorodzinnych lub mieszkań podłączonych do ogrzewania miejskiego idealnie sprawdzą się także klimatyzatory domowe powietrze – powietrze. Pozwalają one na uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, cechują się niewielkimi rozmiarami i łatwością montażu, dzięki czemu są rozwiązaniem idealnym także w przypadku mieszkań typu studio.

Rozwiązania Aircon dla budynków komercyjnych

Do rozwiązań z linii Panasonic Heating & Cooling Solution, które idealnie sprawdzą się w przypadku obiektów o przeznaczeniu komercyjnym, należą układy powietrze-powietrze o wysokiej wydajności, systemy VRF, chillery i agregaty chłodnicze. To, które z nich sprawdzi się najlepiej zależy przede wszystkim od przeznaczenia budynku i jego charakterystyki. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na systemy VRF, stworzone z myślą o dużych przestrzeniach i wyróżniające się wysoką wydajnością. Są one profesjonalnym rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie w przypadku znakomitej większości wielkopowierzchniowych obiektów, zwłaszcza gdy ich powierzchnie zajmują biura i lokale usługowe.