Papa przez wiele lat była najlepszą metodą hydroizolacji dachów płaskich, zarówno na budynkach o małej powierzchni, jak i na dużych powierzchniach dachowych obiektów przemysłowych. Papa posiada pewne właściwości, które z biegiem czasu mogą prowadzić do drobnych przecieków.

W jaki sposób naprawić przeciekający dach z papy?

Papa termozgrzewalna, wraz z upływem czasu traci swoje właściwości izolacyjne, co sprawia, że powłoki wykonane za pomocą papy nie są w pełni szczelne. Kolejne warstwy papy mogą dodatkowo obciążać dach, a wymiana całego pokrycia będzie z pewnością kosztowna. Na szczęście z biegiem czasu sposoby hydroizolacji dachów ewoluują. Dzięki nowym metodom izolacyjnym możesz naprawić przeciekający dach z papy już w kilka minut, na zimno. Jednym z produktów naprawczych jest guma w płynie CWS (Canada Waterproof System). Jest to elastomer bitumiczny, który dzięki swojej płynnej konsystencji wypełnia zagłębienia w pokryciu dachowym, później gęstnieje i w ten sposób tworzy szczelną osłonę na całej powierzchni dachu.

Gwarancja i trwałość

Guma w płynie to kanadyjski produkt, który od wielu lat stopniowo zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Preparat w łatwy i szybki sposób pomoże uszczelnić dach, zapewniając ochronę przez długi czas. Gumę można nałożyć samodzielnie, bez pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Wystarczy puszka preparatu, pędzel i ewentualnie można użyć geowłókniny, która wzmocni izolację. Wyschnięcie nałożonej warstwy, w warunkach bez deszczu zajmie raptem kilka godzin. Dodatkowym atutem gumy w płynie jest fakt, że można ją nakładać bezpośrednio na papę i nie potrzebuje ona żadnych dodatkowych środków, jak np. utwardzaczy, podkładów, katalizatorów etc.

Gdzie można nabyć produkt?

Obecnie guma w płynie CWS dystrybuowana jest detalicznie w sklepach internetowych. W zależności od potrzeb można wybrać odpowiednie opakowanie (produkt dostępny już od 1 litra). Można również skorzystać z gotowych zestawów naprawczych, z pędzlem i geowłókniną – https://gumanadach.pl/product/cws-express-10l-zestaw-naprawczy-do-dachu specjalnie do renowacji pokryć dachowych.