Poddasze jest nie lada wyzwaniem, jeżeli chodzi o projektowanie jakiegokolwiek pomieszczenia. Jednak w przypadku kuchni sprawa może być jeszcze trudniejsza z uwagi na dużą ilość sprzętów i konieczność zagospodarowania przestrzeni w ten sposób, aby stanowiła przyjemne i przestronne miejsce do spędzania czasu dla całej rodziny. Kuchnia często przyjmuje rolę centralnego pomieszczenia w domu, wobec czego powinniśmy dokładnie przemyśleć jej rozkład. Jak zrobić to mając do dyspozycji pomieszczenie na poddaszu?

Ograniczenia przy projektowaniu kuchni na poddaszu

Oczywistym ograniczeniem, które rzuca się jako pierwsze w oczy na poddaszu, jest stromy dach, który w znacznym stopniu uniemożliwia zastosowanie wielu rozwiązań stosowanych na co dzień w kuchniach takich jak np. podwieszane szafki na wszystkich ścianach.

Warto również zaplanować rozmieszczenie sprzętów w ten sposób, aby korzystanie z nich nie przysparzało problemów, ponieważ kąt nachylenia ścian uniemożliwi nam przyjmowanie wyprostowanej pozycji.

Inną problematyczną kwestia może być rozmieszczenie okien. W zależności od orientacji mogą one nie dostarczać wystarczającej ilości światła, przez co całe pomieszczenie może być zbyt ciemne. Powinniśmy prać to pod uwagę, planując oświetlenie w tym pomieszczeniu, ale również dobierając kolory ścian, mebli czy dodatków.

Jak stworzyć idealną kuchnię na poddaszu?

Aby nasza kuchnia na poddaszu spełniała wszystkie normy i założenia, musimy ją dokładnie przemyśleć. Świetnym pomysłem będzie skorzystanie z usług firmy oferującej tworzenie mebli na wymiar, która zaprojektuje umeblowanie pomieszczenia w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać jego potencjał.

Sprawdź ofertę mebli na wymiar w Oleśnicy i stwórz wnętrze swoich marzeń: https://smolis-meble.pl/meble-kuchenne-olesnica/

Innym rozwiązaniem będzie również obniżenie sufitów. Pomoże to nie tylko zrównoważyć proporcje pomieszczenia, ale także zapobiegnie unoszeniu się pary ku górze, co mogłoby doprowadzić do powstawania grzyba, zacieków i pleśni.

Meble na wymiar będą świetnym rozwiązaniem również w innych częściach domu takich jak np. łazienka. Zapoznaj się z ofertą mebli na wymiar do łazienki od firmy Smolis-meble: https://smolis-meble.pl/meble-lazienkowe-olesnica/

Kuchnia na poddaszu – podsumowanie

Jak widzisz, kuchnia na poddaszu jest możliwa do zorganizowania. Niestety jest to angażujący projekt, który wymaga dokładnego przemyślenia wszystkich aspektów. Jeżeli mamy wątpliwości, skorzystajmy z porad specjalisty w tej dziedzinie.

Źródło zdjęć: freepik.com