Narożniki robią coraz większą furorę. Kolejne salony są wyposażane w ten mebel. Głównie za sprawą ich funkcjonalności, ale także kwestii dekoracyjnych. Taki duży przedmiot może stworzyć przyjemny klimat w pomieszczeniu, jeśli zostanie odpowiednio dobrany. Nowoczesne narożniki z funkcją spania mają mnóstwo zalet. Niektórzy wspominają jednak też o ich wadach… Jak jest naprawdę? Sprawdzamy to w tym artykule.

Zalety narożników z funkcją spania

Zacznijmy od przyjemnych aspektów wyposażenia swojego mieszkania w narożnik z funkcją spania. Na takim meblu posadzisz swoich gości z niemalże stuprocentową pewnością, że całe spotkanie spędzą w wygodnej pozycji. Jeśli impreza nieco się przedłuży, spokojnie możesz podjąć decyzję o ich przenocowaniu. Wystarczy rozłożyć narożnik, wyciągnąć dodatkowy komplet pościeli… i gotowe! Wygodne miejsce do spania, które będzie niemalże tak samo komfortowe jak własne łóżko.

Także tutaj odpoczniesz po intensywnym dniu, napijesz się swojej ulubionej kawy i przeczytasz książkę. Nowoczesne narożniki z funkcją spania świetnie sprawdzą się podczas rodzinnego relaksu. Nawet jeśli w domu masz małe dzieciaki, nie musisz martwić się o plamy na narożniku czy zalania. Wystarczy, że wybierzesz jeden z kilku wodoodpornych i łatwo czyszczących się materiałów, aby bez obaw spędzać czas z rodziną.

Narożnik z funkcją spania to także świetny element dekoracyjny. Czarny mebel świetnie nada się do wnętrza industrialnego, biały do stylu boho, natomiast żółty sprawdzi się w salonie rustykalnym. W zależności od preferencji możesz wybrać metalowe lub drewniane wykończenia. Te drugie doskonale wkomponują się w pomieszczenia skandynawskie, które lubują się w naturalnych wykończeniach. Wygoda, piękno i funkcjonalność to zalety nowoczesnych narożników z funkcją spania. A wady?

Wady narożników z funkcją spania

Narożniki z funkcją spania mają dwie wady. Pierwszą jest ich wielkość. Są trudne w transporcie, jednak jeśli już raz postawisz taki mebel w salonie, gwarantujemy, że nie będziesz chciał się go pozbyć! I to nie tylko ze względu na gabaryty i kłopoty z wynoszeniem. Drugą wadą tego typu narożników jest wygoda. Dlaczego? Kiedy raz usiądziesz lub położysz się, ciężko będzie wstać. Niewykluczone, że całe Twoje weekendowe plany runą, kiedy poczujesz, jak dobrze jest odpoczywać na narożniku. Jeśli dołożysz do tego ulubioną książkę, serial i kubek dobrej herbaty, wówczas przepis na katastrofę gwarantowany. Na pewno spędzisz na narożniku więcej czasu, niż byś chciał/a!