Wkręty farmerskie są powszechnie stosowane w branży budownictwa. Odpowiadają one bezpośrednio za bezpieczeństwo danej konstrukcji, dlatego też wykonywane są z wysokiej jakości materiałów. Jest to szczególnie istotne, bowiem elementy te są narażone na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, co może doprowadzić do korozji i zmniejszenia trwałości połączenia. Co to są wkręty farmerskie? Do czego służą te elementy łączeniowe? Czym się charakteryzują? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to są wkręty farmerskie?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje w zakresie wkrętów farmerskich, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czym one tak właściwie są. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie tego niewielkiego elementu, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien element, który przeznaczony jest do mocowania drewna z blachą profilowaną. Wkręty farmerskie w wielu przypadkach pokrywane są lakierem, aby ciekawie prezentowały się pod względem wizualnym. Wbrew pozorom powłoka lakiernicza jest stosunkowo trwała, jednocześnie odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Wiąże się to bezpośrednio z tym, że wykorzystywany jest innowacyjny sposób jej nakładania. Wysokiej jakości produkty znaleźć można na stronie https://hanex.pl/pol_m_Wkrety_Blachowkrety-Wkrety-do-Blachy-Farmerskie-_Wkrety-Farmerskie-209.html

Do czego służą wkręty farmerskie?

Skoro wiemy już, czym są wkręty farmerskie, warto teraz posiąść kilka podstawowych informacji na temat tego, do czego służą te elementy. Otóż w sposób szczególny wykorzystywane są do montowania i naprawiania dachu. Łączniki te skutecznie radzą sobie z przykręcaniem blachy profilowanej do drewnianych konstrukcji. Pokrywane są przez specjalną powłokę lakierniczą, która chroni dany element przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Co godne podkreślenia- powłoka ta działa zarówno podczas montowania elementów, jak i w czasie eksploatacji. Wkręty farmerskie zakończone są samowiercącą końcówką, co umożliwia precyzyjny, jednocześnie stosunkowo szybki montaż.

Czym charakteryzują się wkręty farmerskie?

Wkręty farmerskie posiadają dodatkową ochronę antykorozyjną, dzięki czemu mogą być stosowane w różnych warunkach. Możliwe jest ich dopasowanie do koloru naszego dachu. Ze względu na charakterystyczny kształt podkładki, gwarantuje odpowiednie ułożenie materiału uszczelniającego. Co ciekawe, wkręty farmerskie odpowiednio zachowują się w przedziale temperatur od -50 do 100 stopni Celsjusza.