Lampy na szynie mogą być uzupełnieniem nowoczesnego wystroju mieszkania lub biura. Gdzie i jak najlepiej je zamontować? Gdzie kupić najlepsze modele i w jaki sposób zaaranżować przestrzeń z oświetleniem szynowym? Sprawdź nasze podpowiedzi w poniższym artykule i rozpocznij rewolucję w swoim wnętrzu!

Gdzie przydaje się oświetlenie szynowe?

Oświetlenie szynowe przydaje się wszędzie tam, gdzie szukasz mocnego punktu świetlnego nakierowanego na konkretny detal lub część pomieszczenia. To oznacza, że  lampy na szynie należą do tak zwanego oświetlenia dodatkowego lub innymi słowy – uzupełniającego.

Dzięki zastosowaniu lamp na szynie dostosowujesz liczbę punktów świetlnych do potrzeb danej przestrzeni. Takie lampy mogą stanowić światło uzupełniające, ale odpowiednio zaaranżowane, skutecznie zastąpią także oświetlenie główne

Do niedawna lampy na szynie spotykane były przede wszystkim w pomieszczeniach biurowych czy usługowych, ale coraz chętniej sięgamy po to rozwiązanie w domach prywatnych. 

Oświetlenie szynowe w kuchni

Oświetlenie szynowe świetnie komponuje się z zabudową kuchenną. W kuchni szczególnie zależy nam na dobrym świetle, które pozwoli na komfortowe i higieniczne przygotowywanie posiłków oraz spożywanie ich przy dobrze oświetlonym stole. 

Gdzie najlepiej umieścić lampy na szynach we wnętrzach kuchennych?

  • Lampy na szynie świetnie prezentują się nad stołem w kuchni lub w jadalni. Dobrze oświetlony stół jest automatycznie eksponowany w pomieszczeniu i staje się centralnym punktem. To bardzo istotne, jeśli w Twoim domu wspólne rodzinne posiłki są ważną częścią życia rodzinnego.
  • Oświetlenie szynowe przydaje się nad blatem kuchennym, przy którym przyrządzasz jedzenie. Punktowe światło kierowane na blat pozwoli Ci na zachowanie czystości w kuchni i jeszcze większą precyzję podczas przygotowywania dań.

Oświetlenie szynowe do salonu

Duże pomieszczenie, jakim zazwyczaj jest salon, również lubi oświetlenie szynowe. W pokoju dziennym możesz za pomocą lamp na szynach wyeksponować wybrane przestrzenie:

  • na przykład strefę relaksu z wygodną kanapą 
  • lub kącik ze stolikiem kawowym i wygodnymi fotelami.

Z kolei jeśli w Twoim mieszkaniu salon jest połączony z aneksem kuchennym i oddziela je wysepka, jest to świetne miejsce na oświetlenie szynowe. Dzięki niemu wydzielisz strefę kuchenną i strefę dzienną, a dodatkowo doświetlisz blat wyspy. 

Gdzie kupić lampy na szynie?

Lampy na szynie wymagają użycia nieco bardziej skomplikowanej technologii podczas montażu, jednak zdecydowanie są tego warte. 

Poza salonem i kuchnią polecamy zastosowanie ich także podczas aranżowania sypialni lub obszernego korytarza. A jeśli szukasz miejsca, w którym znajdziesz duży wybór lamp na szynach, kierujemy Cię prosto do sklepu z lampami Bright

To właśnie tam, w sklepie online, znajdziesz zarówno sypialniane, jak i bardziej kuchenne propozycje oświetlenia szynowego. Lampy tego typu najlepiej wyglądają w nowoczesnym, loftowym wystroju, ale rozważ ich użycie również w klasycznym salonie. 

Odważne przełamywanie stylów i konwencji pozytywnie Cię zaskoczy. Daj znać, jak poszło!