Lustro to niepozorny element wyposażenia, który niesamowicie zmienia wygląd wnętrza. Można się o tym przekonać, wybierając lustra do łazienek – pomieszczeń z reguły ciemnych i niewielkich, które dopiero z lustrem nabierają głębi, światła i przestrzeni. Do łazienki warto wybrać także dobre oświetlenie i ładne meble.

Lustro toniepozorny element wyposażenia, który niesamowicie zmienia wygląd wnętrza. Można się o tym przekonać, wybierając lustra do łazienek – pomieszczeń z reguły ciemnych i niewielkich, które dopiero z lustrem nabierają głębi, światła i przestrzeni. Do łazienki warto wybrać także dobre oświetlenie i ładne meble.

Klasycznie z kinkietem czy nowocześnie z oświetleniem LED?

Wydawać, by się mogło, że kupno lustra to nie problem, bo przy dużej liczbie dostępnych ofert każdy znajdzie coś dla siebie. Na początku pojawia się jednak pytanie, co nas interesuje. Lustra do łazienek mogą mieć formę tradycyjnych luster w oprawie montowanych do ściany, być wklejone – licując ze ścianą i tworząc tym samym spójną całość z płytkami. Należy wtedy dobrać oświetlenie np. kinkietowe, które doświetli twarz, nie rzucając przy tym nieefektownych cieni. Modną propozycją są minimalistyczne lustra do łazienek w stylu loftowym. Oprawione tylko cieniutką czarną ramą, doskonale wpisują się również w prosty styl industrialnych lub skandynawskich wnętrz.

Innym rozwiązaniem są lustra będące jednocześnie lustrem i szafką, albo podświetloną szafką z lustrem. Taki zestaw rozwiązuje jednocześnie problem łazienkowego lustra, przechowywania podręcznych kosmetyków i oświetlenia miejsca, w którym pielęgnacja twarzy najbardziej tego wymaga. Ułatwia też utrzymanie porządku w okolicach umywalki dzięki chowaniu kosmetyków, szczoteczek do zębów i podręcznych akcesoriów do zamykanej szafki.

Lustra do łazienek nowej generacji

Lustra do łazienek z oświetleniem LED przyciągają uwagę nowoczesnymi formami, rozjaśniają i optycznie powiększają pomieszczenie. Ledowe światło może mieć postać jasnych obramowań, ozdobnych bocznych pasków, fantazyjnych, geometrycznych kształtów albo stanowić subtelne podświetlenie z tyłu lustra. Wybierając ledy decydujemy też o barwie ciepła oświetlenia – od barwy zimnej, przez neutralną, po ciepłą. Są też systemy oświetlenia łączące wszystkie barwy np. system Dual LED, stosowany w niektórych lustrach z oświetleniem LED. Estetyka wykonania i nowoczesne rozwiązania typu dotykowy włącznik lub wbudowany głośnik z pewnością nada łazience charakter.

W pionie czy w poziomie?

Chcąc optycznie powiększyć łazienkę i sprawić, by wydawała się bardziej przestrzenna, warto postawić nie na jedno, ale na kilka luster. Dzięki temu zyskamy zarówno możliwość przeglądania się w nich z każdej strony, jak i efekt głębi. Montując lustra do łazienek dobrze jest wziąć pod uwagę, czy chcemy, aby łazienka wydawała się szersza, czy może bardziej zależy nam na wysmukleniu oraz podwyższeniu ścian – prostokątne lustra zawieszone pionowo dodają wnętrzu „wysokości” i świetnie nadają się do niskich pomieszczeń. Lustra do łazienek zawieszone w poziomie poszerzają perspektywę i pozwalają na korzystanie kilku użytkownikom jednocześnie, co może być przydatne np. przy porannym myciu zębów przez dzieci, goleniu się taty i robieniu makijażu przez mamę.

Sprawdź ofertę luster do łazienki na stronie alasta.pl