Koparki gąsienicowe są jednym najczęściej występujących rodzajów tego typu sprzętu. Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie, używa się ich przede wszystkim w przemyśle. Dzięki posiadaniu napędu gąsienicowego maszyna sprawdzi się w każdym terenie, w przeciwieństwie do koparek kołowych które generalnie wymagają utwardzonego podłoża. Wśród maszyn średniej wielkości znajduje się koparka gąsienicowa Yanmar SV100, która jest urządzeniem wydajnym, ekonomicznym i solidnym. Sprawdzi się zarówno na budowie, jak i w przedsiębiorstwie recyklingowym czy zajmującym się złomem.

Charakterystyka midi-koparki Yanmar SV100

W branży budowlanej najczęściej wykorzystuje się koparki pełnowymiarowe, a także tak zwane mini-koparki. Pomiędzy tymi dwoma pojęciami znajdują się jeszcze maszyny typu midi, czyli średniego rozmiaru. Koparka gąsienicowa Yanmar SV100 jest właśnie przykładem takiego urządzenia. Posiada ona możliwości w zakresie kopania i podnoszenia właściwe dla o wiele większych pojazdów, zachowując przy tym kompaktowe wymiary. To bardzo ważne gdy sprzęt ma być wykorzystywany w lokalizacjach, gdzie mamy do czynienia z wąskimi lub niskimi miejscami. Wysokość koparki gąsienicowej Yanmar SV100 to 2,81 metra, co pozwala na łatwe wjeżdżanie i prowadzenia prac wewnątrz hal i innych zadaszonych obiektów. W przemyśle recyklingowym jest to bardzo ważne, z uwagi na częste składowanie materiałów właśnie w takich obiektach. Natomiast szerokość to 2,32 metra, dzięki czemu maszyna może wjechać wszędzie tam, gdzie poruszają się np. pojazdy ciężarowe przewożące ładunki, możliwe jest również tymczasowe przemieszczanie się po pasie jezdni drogi publicznej o standardowej szerokości, bez konieczności zamykania jej dla ruchu.

Zastosowanie koparki Yanmar SV100

Midi-koparki na gąsienicach stają się coraz popularniejsze z uwagi na swoją uniwersalność. Znajdą zastosowanie nie tylko na klasycznej budowie, gdzie wymagane jest wykonywanie wykopów pod fundamenty bądź infrastrukturę energetyczną, wodną, gazową itd. Ze względu na kompaktowe wymiary, a jednocześnie dużą siłę i sprawność, są chętnie wybierane przez przedsiębiorstwa recyklingowe. Doskonale radzą sobie również na złomowiskach, gdzie używane są do przenoszenia ciężkich stalowych elementów bądź kasacji pojazdów osobowych i ciężarowych, do czego używa się specjalnej przystawki hydraulicznej. Koparka gąsienicowa Yanmar SV100 objęta jest 24-miesięcznym okresem gwarancji, z limitem 2000 motogodzin. Okresowe przeglądy należy przeprowadzać co każde 250 mtg.